ביקור במטבח עם מעצבת הפנים שירי ארצי

מעצבת הפנים שירי ארצי הפכה מטבח סטנדרטי במגדל דירות לחלל מרווח למשפחה

דירת משפחה בשכונת אבני חן במודיעין ממוקמת באחת הקומות הגבוהות של מגדל דירות. הנוף הנשקף מחלונות הדירה מדהים ביופיו: הרי יהודה מצד אחד, ומודיעין הבנויה כשבאופק הים מן הצד האחר.

"נפגשתי עם הלקוחות לראשונה בדירתם הקודמת", מספרת מעצבת הפנים שירי ארצי. "אחד הדברים שדיברנו עליהם עוד במפגש הראשון היה המטבח, שבדירתם הקודמת היה קטן מאוד וכלל מעט משטחי עבודה ומקומות אחסון".

"דבר נוסף שהיה חשוב לבני הזוג הוא נושא האי, שבמטבח הקודם לא תאם את צורכי המשפחה: לא היה מקום לרגליים, והמשפחה לא יכלה לשבת סביבו בהרכב מלא".

לתוך הבקשות של הלקוחות נוסף גם אתגר תכנוני: את הקיר החוצץ בין המטבח לסלון תכננה ארצי לשבור על מנת ליצור חלל משותף, אך אז התגלה עמוד שלא היה אפשר לשבור. "נאלצנו להתאים את המטבח ולעבוד סביב העמוד, להפוך אותו לאלמנט עיצובי: ליצור לו תאורה, חומר וטקסטורה. בחרנו להדגיש את העמוד ולא לברוח ממנו".

אל חללי הסלון והמטבח התייחסה ארצי כחללים משלימים המשחקים עם גוני אפור ולבן: "הסלון והמטבח הם חלל אחד ולכן הם מתייחסים זה לזה. העמוד המחופה בטון מתכתב עם הקיר של הסלון, המחופה בטון גם הוא, אך בטקסטורה מעט שונה".

"המשטחים הלבנים של המטבח מתכתבים עם ריהוט לבן ששילבנו בסלון, ואלמנט התאורה הדקורטיבי שמעל האי במטבח חוזר על עצמו גם מעל פינת האוכל. האי הפך למרכז הבית, עם מקום ישיבה לכל המשפחה".

"רצינו לשמור על מראה מינימליסטי ולכן בחרנו במטבח רגבה מדגם קריסטל לייזר בגימור מבריק בעל מראה זכוכית. להשלמת מראה לבן ונקי בחרנו במדיח אינטגרלי, ושילבנו מקרר שרוחבו כרוחב הארונות לקו אחיד".

העבודה שהתנהלה מול סניף רגבה מודיעין הביאה לשיתוף פעולה פורה: "עבדנו יחד עם מעצבת רגבה הילה עוז, שהייתה מקסימה וקומוניקטיבית – היה דיאלוג אמיתי בינינו לבינה. היא הקשיבה לבני הזוג ולתכניות שלי ולאחר מכן ייעצה לנו מהידע ורעיונות שלה, שתרמו המון. היינו פתוחים מאוד להקשיב להילה, הניסיון המקצועי שלה עשה את כל ההבדל".

במטבח ובאי בחרה ארצי לשלב משטח קוריאן: "היתרון הגדול במשטח הקוריאן הוא שאין לו תפרים: בין משטח הקיר למשטח מונח, בין משטח העבודה למשטח האי הרחב ממנו אין קווי חיבור, אפילו פנים הכיור הוא יציקה של קוריאן".

"אין תפרים בין הכיור למשטח העבודה כלל, דבר שסייע ליצירת המראה הנקי שחשוב היה לי להשיג".

 
טוען...
טוען, נא להמתין