מטבח טיפ טופ לחג הפסח

כל הטיפים שלא תרצו לפסוח עליהם לפני שתסתערו על ניקיון המטבח לפסח (אבל ישמשו אתכם כל השנה)

מי שהגה את השם "חג החירות" לא חשב מן הסתם על היציאה מן החירות של "סתם" ניקיונות שוטפים בבית, לעבדות של סחרחרת הניקיונות הבלתי נגמרים לפני פסח.
כדי לעשות לכם קצת סדר בסדר, ריכזנו עבורכם טיפים שיהפכו את מלאכת הניקיון לקלה וזורמת.  זה הזמן להתיידד עם הסודה לשתייה, הלימון והחומץ – חבריהם הנאמנים של שוחרי הניקיון בדרך הטבעית.

(צילום: שי אפשטיין)

יוצאים מהכלים

סירים ומחבתות – שאני אשפשף? שאריות אוכל שמנוניות וחרוכות מהוות מזכרות לא רצויות מארוחות קודמות. כדי להיפטר מהן, מלאו את הסיר/מחבת באבקת כביסה ומעט מים רותחים והשאירו ללילה. בבוקר תגלו שלכלים שלכם באמת יש תחתית, והיא לא כוללת שכבה של אורז חרוך. כלי פלסטיק: טוב. לפעמים כן צריך לשפשף. אם השומנים נדבקו לכלים מפלסטיק, שימו על ספוג הניקוי כפית סודה לשתייה, שפשפו היטב ושטפו במים חמים.רעיון מבריק להברקת כוסות: ערבבו מים חמימים וחומץ ביחס של ארבע כוסות מים על כוס חומץ אחת. השרו את הכוסות למשך דקה. יבשו היטב ותזהרו לא להסתנוור מהברק.

סכו"ם –  כסף נמשך לכסף

חידוש וריענון סכו"ם וכלי כסף: צפו קערה ברדיד אלומיניום והוסיפו תמיסה של שלוש כפות מלח גס, שתי כפות אבקת סודה לשתייה ומים חמים.  השרו את כלי הכסף בקערה, תוך שהם נוגעים ברדיד האלומיניום. אחרי שתוציאו אותם מאמבטיית הכסף, שטפו, יבשו ותתמוגגו מהמראה הבוהק החדש שלהם. שיטה נוספת לניקוי כלי כסף: הכניסו למים רותחים שבושלו בהם תפוחי אדמה. ואם אתם ממש חייבים לשפשף, עשו זאת עם פרוסות תפוחי אדמה.

ניקוי כלי נחושת –  שאר ירקות

הידעתם שבירקות שבמקרר יש לא רק סגולות בריאות, אלא גם תכונות ניקוי מופלאות? כלי הנחושת יקבלו גוון בוהק אם תשפשפו אותם בחצי תפוח אדמה/חצי לימון/ ספוג טבול במיץ לימון. ירק נוסף שאפשר לגייס למלאכה –  כרוב כבוש, או למען הדיוק – המים שלו. לאחר השפשוף יבשו את הכלים והבריקו עם מטלית יבשה. דרך מפתיעה לנקות כלי נחושת היא בעזרת… מוכנים? קטשופ! כן, כן. מרחו על כל כלי שכבה דקה של קטשופ. הניחו למספר דקות, שטפו ויבשו את הכלים היטב.

מכבדים את הרצפה

שטיפה: במקום נוזל לשטיפת רצפות אפשר להוסיף לדלי המים חומץ. לחומץ סגולות ניקוי מפתיעות, ובניגוד למוניטין השליליים שלו  – לא רק שהוא אינו מותיר ריח רע, הוא אף מגרש ניחוחות לא רצויים.

חרסינות – דברו אל הקירות

אריחי החרסינה במטבח יקבלו ברק בוהק אם תשפשפו אותם בתערובת של  מים ונוזל להברקת כלים למדיח ביחס של כף נוזל לכוס מים.

מכשירים חשמליים – חומץ זורם בכפות ידיך

מקרר ומקפיא תמיסת הפלא המורכבת מכוס חומץ וארבע כוסות מים מצוינת גם לניקוי המקרר – הן לניקוי והן לנטרול ריחות לא נעימים. הריחות הלא נעימים לא ישובו למקרר אם תניחו בו צלוחית עם אבקת סודה לשתייה. מומלץ לרענן את תכולת הצלוחית אחת לחודשיים-שלושה.

מדיח הכלים – הדחה כפולה לריחות הרעים

שני חומרים שהמדיח שלכם יאהב מאד: לימון וסודה לשתייה. השילוב של שניהם יסייע בניקוי ובסילוק ריחות לא נעימים. הניחו שלוש פרוסות לימון בסלסלת הסכו"ם, פזרו ארבע כפות סודה לשתייה והפעילו על תכנית הדחה קצרה.

מיקרוגל

הניחו במיקרו קערית עם שתי כפות סודה לשתייה וכמה כפות מים. הפעילו לדקה. עם סיום הפעולה נגבו את החלקים הפנימיים באמצעות מטלית.
והטיפ הכי חשוב: אחרי כל הניקיונות, אל תשכחו ליהנות מהחופש והאביב. שיהיה חג שמח.

 
טוען...
טוען, נא להמתין