{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

מטבח מודרני

המטבח המודרני, הוא מטבח בעל עיצוב המתאפיין בקווים נקיים, גוונים אחידים וצבעים מונוכרומטיים בצבעי לבן, שחור, אפור וקרם תוך שמירה על פונקציונליות.
חומרי הגלם של המטבח המודרני יהיו מדויקים כמו זכוכית, פורמייקה במרקם נאנו ,מתכות שונות (נירוסטה ואלומיניום) התורמים למראה הנקי והשקט, אפשרות לנגיעות של עץ כמו אלון ואגוז.

לחצו וצפו בסוגי ההדגמים במטבח המודרני:

אתם אוהבים את המראה הנקי, המעוצב והמתקדם ורוצים לעצב מטבח מודרני, אך כיצד עושים זאת בפועל? למה חשוב לשים לב ובאילו חומרים כדאי להשתמש? הינה כול מה שכדאי לדעת בדרך לעיצוב מטבח מודרני.

מהם המאפיינים העיקריים של מטבח זה?

המטבח המודרני שם דגש על צורה ולא על פיתוחים וקישוטים במבנה. הקווים העיצוביים בו לרוב יהיו סימטריים, חלקים וחדים והחלל כולו יאופיין בשטחים פתוחים ונקיים. בין השאר, האלמנטים המרכזיים שיש בעיצוב מטבח מודרני הם ברזים בעלי עיצוב נקי, ארונות ללא מסגרת או בליטות וכן שימוש בלוח צבעים ניטרלי, שעליו נפרט מיד. המטבח המודרני מתרחק ממוטיבים המשדרים עומק בחלל או שימוש בריהוט כבד ומסורתי.

מהי פלטת הצבעים הנהוגה במטבח מודרני?

פלטת הצבעים הנהוגה במטבח זה היא פלטת צבעים ניטרלית, בגוונים הנעים בין לבן נקי לבין גווני חיטה ושמנת, בז’, גוון אבן, אפור ושחור דרמטי. שילוב של גוונים נוספים לרוב יופיע באביזרי המטבח, כשהבחירות הפופולריות הן כחול כהה, כחול רויאל, גווני ירוק ואף אדום.

באילו חומרים כדאי לבחור למטבחים?

בעוד שסגנונות המטבח המסורתיים מתמקדים בבחירת חומרים טבעיים לארונות, משטחי העבודה, רהיטי המטבח והרצפות, עיצובי המטבח המודרני כוללים לרוב חומרים תעשייתיים שאינם טבעיים, דוגמת קרמיקה או פלסטיק יצוק. עם זאת, אין מניעה לשלב גם חומרים טבעיים במטבח בסגנון מודרני, דוגמת משטחי גרניט, רצפות עץ או רהיטי עץ אלגנטיים המאופיינים בקווים נקיים ובעיצוב עכשווי. 

באיזה אופן כדאי לעצב ארונות במטבח מודרני?

מטבח מודרני כולל ארונות מטבח ליניאריים , ללא פיתוחים וקישוטים, כשהדלת עצמה לרוב תאופיין במראה שטוח ומינימליסטי. כשמעצבים מטבח כזה, לרוב לא יהיה פריט מסוים שמושך אליו את תשומת הלב העיצובית, והמטרה העיקרית היא לא להעמיס על החלל,. אך כשמדובר בפריט דומיננטי כל כך כמו ארונות מטבח, חשוב לשים לב לכך שבעתיים.

באילו גופי תאורה נשתמש למטבחים?

תאורת המטבח המודרנית מאופיינת גם היא בקווים נקיים ומעט פיסוליים. כדי ליצור אווירה מעניינת בחלל, כדאי לשלב בין תאורה נופלת לגופי תאורה שקועים בתקרה וכך ליצור משחק גבהים מעניין. גם כאן, כדאי לבחור בגופי תאורה בעלי גוונים ניטרליים, דוגמת כסף, שחור מט, עץ או לבן. למראה חם יותר, בחרו בגווני זהב או נחושת.

כיצד לבחור ריהוט משלים למטבח המודרני?

זוכרים שדיברנו על זריקות צבע באביזרי המטבח? כאן בדיוק הם יכולים להשתלב. בחירת הריהוט המשלים יכולה לשדרג מטבח מודרני בין רגע. בחרו בשולחנות, שרפרפים, כיסאות בר או כיסאות אוכל בעיצוב זוויתי, נקי וזורם. חומרים דוגמת עץ, פלסטיק או מתכת יהיו חומרים אידיאליים לסגנון המודרני או התעשייתי, ואם תרצו לשלב נגיעות של צבע שיחיו את החלל – זהו המקום לעשות זאת, בשילוב של גוונים בהירים ועדינים או כהים, עזים ודומיננטיים. בכוחו של הצבע להוסיף עניין ויזואלי לחלל כולו ולתרום למראה אלגנטי למטבח.

כיצד משתלבים מכשירי החשמל במטבח המודרני?

הקווים הנקיים המאפיינים את המטבח המודרני עוברים כחוט השני בכול עיצוב המטבח, וחלים גם על בחירת מכשירי המטבח. שילוב של מכשירי חשמל ביתיים במטבח המודרני לא מהווה אתגר משמעותי, שכן רוב מכשירי החשמל מוצעים בעיצובים נקיים ובזוויות חדות וישרות, ופלטת הצבעים שלהן ניטרלית. כדאי להימנע מבחירת מכשירי חשמל בסגנון רטרו, שלרוב הם יהיו מאופיינים בקווים מעוגלים ובסגנון וינטאג’ שלא מתכתב עם המראה המודרני. אם תרצו להקפיץ את מראה המטבח ולעצב אותו בסגנון אולטרה־מודרני, בחרו להבליע את מכשירי המטבח, מקטן ועד גדול, בתוך ארונות מטבח ייעודיים. כך תיהנו ממראה מטבח נקי, אחיד, ללא בליטות וללא עיצובים אקלקטיים.