{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

בציר 2014

הצצה למגמות הבולטות של שבוע העיצוב במילנו

שבוע העיצוב שננעל החודש במילנו הביא עמו יבול משובח של קולקציות, השקות ופריטי עיצוב וריהוט חדשים. סימנו עבורכם כמה מגמות בולטות:

צבעים2


משמאל למעלה בכיוון השעון:
Jean Marie Massaud, Studio Job, Kvadrat, Doshi Levien


מעונן חלקית עד בהיר
פלטת הצבעים שממשיכה לשלוט בסביבת המגורים היא מעושנת ורכה. לאחר כמה שנים שבהן נראו צבעי ניאון וגוני אקסנט בוהקים, השנה נצבעו רוב המוצגים בגוונים המכילים בתוכם נגיעה של אפור – נוחים לשימוש ושילוב במרחב הביתי.
הבלחות של צבעוניות עזה אפשר היה לפגוש בתצוגה הסוחפת של Moooi, בפרויקט המשותף ל-Studio Job וחברת הטפטים NLXL ובתערוכה של חברת הטקסטיל Kvadrat, שהזמינה 22 מעצבים ליצור בהשראת אחד ממוצרי הדגל שלה.

צורות-רכות

Nendo x Cappellini, Faye-Toogood, Markus Johansson, Constance Guisset, Patricia Urquiola x Moroso

רכות אינסופית
קווים מעוגלים וצורות רכות ומזמינות חזרו על עצמן במגוון וריאציות, מסמנים יותר מכל את הצורך בהפיכתו של החלל הביתי למפלט חמים ועוטף.

דיגיטל

Studio Natural, Studio Toer Self, Claudio Larcher, TOG

עוברים לדיגיטל
ספה שמוטמעת בה מערכת סאונד, רהיטים שעוצבו על ידי שיתוף גולשים במתכונת של קוד פתוח ומשטחים שמכילים שבבים חכמים הם רק חלק מהמוצגים שהביאו לידי ביטוי את נוכחותה המוגברת של הטכנולוגיה בחיינו ואת השפעתה על עולם העיצוב.

טבעי

Peugeot , Formafantasma, Marcel Wanders for Moooi, Hao Ruan

כור היתוך
השראות אורגניות וטבעיות ממשיכות להיות מגמה מרכזית בעולם העיצוב. השנה ניכר שמעצבים רבים משכללים את אמירתם בנושא על ידי שילוב חומרים ויצירת תערובות מפתיעות. פרויקט הקונספט של פז’ו הציג סדרת אובייקטים מרשימים המשלבים טבע וטכנולוגיה מתקדמת, וסטודיו Formafantasma יצר רהיטים מבזלת ופליז.
עם החומרים שבלטו השנה אפשר למנות עץ גושני, פורצלן ושיש, שהמראה הקלאסי שלו זוכה עתה לעדנה מחודשת ולשלל פרשנויות בידי מעצבים – החל מכלי אירוח ועד רהיטים.

נוצצים

Tom Dixon, Kaetell, Jaime Hayon

ניצוצות
מגמה נוספת שסנוורה למרחקים הייתה שילוב מתכות יקרות בריהוט, גופי תאורה וכלים. בלטו:
הקולקציה החדשה של Kartell, בגוונים מטאליים של ברונזה, כסף וזהב ובה כמה מרבי המכר המוכרים שלה; טום דיקסון (Tom Dixon), שהציג השנה לראשונה בתערוכה המרכזית, והמשיך את השימוש המוכר שלו במתכות עם פרשנות עיצובית חדשה למועדון הג’נטלמנים הבריטי; וחיימה חיון (Jaime Hayon), שהציג סדרת שולחנות צד מקרמיקה ומסכות מוזהבות במראה דקדנטי.

חיים נוחים

Raw Edges x Caesarstone, Foroofficina

חיים נוחים
חשיבה על חוויית המשתמש עמדה בבסיסם של פרויקטים רבים, כשהדגש הושם בביטוי אישי ואפשרות קסטומיזציה.
פרויקט הקונספט של אבן קיסר בשיתוף סטודיו העיצוב Raw Edges בלט עם נקודת מבט רעננה על עיצוב סביבת המגורים.

היסטוריה


Arne Jacobsen, Hans Wegner by Paul Smith, Charlotte Perriand by Louis Vuitton

ההיסטוריה חוזרת
השקתם מחדש של פריטי עיצוב ותיקים היא ריטואל קבוע בתערוכה המרכזית של שבוע העיצוב הסלון דה מובילה. המהלך אמנם נולד מהצורך לקצץ בעלויות הגבוהות הכרוכות בהפקת מוצרים חדשים, אבל מספק מהצד השני חיים חדשים וערך מוסף לפריטים איקוניים. בין היתר זכו השנה לפרשנות מחודשת כיסא הטיפה של ארנה יעקובסון (Arne Jacobsen), השזלונג המפורסם של שרלוט פריאנד (Charlotte Perriand) בגרסה עכשווית מבית לואי ויטון, ומהדורה חדשה לכיסא הצדף של הנס וגנר (Hans Wegner).