{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
אדריכלית ומעצבת פנים אפרת וינרב צלם איתי בנית we architects

זה הזמן להתחדש: טרנדים חמים בעיצוב המטבח לשנת 2023

מומחי עיצוב תמיד חושבים על העתיד, כדי לנסות לחזות, לתכנן וגם לפעול על פי הטרנדים שיכתיבו את עולם העיצוב בשנה הנוכחית. שנת 2023 אינה שונה במובן הזה. גם השנה, כמו בשנה שעברה, נצפה לראות כיצד המגמה העולמית להישאר יותר בבית ופחות לסעוד בחוץ (מישהו אמר קורונה?) מכתיבה כמה מגמות עיצוב מעניינות של עיצוב מטבחים. אז מה בתפריט העיצובי? מה מחכה לנו בשנת 2023 וכיצד נוכל לשלב בחוכמה את הטרנדים השונים בעיצוב המטבח? לפניכם שלל טרנדים בעיצוב המטבח לשנה האזרחית הבאה.

 

ארונות צבעוניים

ארונות מטבח בגוונים נועזים וצבעוניים הם טרנד פופולרי בעיצוב מטבחים בשנים האחרונות, והוא הולך ומעמיק גם אל תוך שנת 2023. בשנה הקרובה נצפה לראות כיצד את הצבע הלבן הקלאסי שוטף גל של גוונים מתוחכמים ודומיננטיים, דוגמת צבעי עץ בגוונים חמים או ארונות צבועים בגווני ירוק אזמרגד, כחול עשיר וכהה או גוונים מעושנים, להוספת טאצ’ של נוכחות ודרמה בחלל.

 

אדריכלית מעצבת פנים אפרת וינרב WE Architects צלמת קרינה רוונה Karin Ravenna Photography

אדריכלית מעצבת פנים: אפרת וינרב WE Architects | צלמת: קרינה רוונה Karin Ravenna Photography

דגם דלתא - מעצבת פנים רונה טמקין צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: רונה טמקין | צלמת: שירן כרמל

 

איים

איי מטבח כבר נכנסנו עמוק אל תוך מטבחים קטנים כגדולים, ובשנה הקרבה נצפה לראות כיצד הם משמשים ביותר מ”כובע” עיצובי אחד – לא רק חללי הכנה למזון, דלפקי אכילה או מקום לסעודה עם חברים, אלא גם כמקום עבודה לכל דבר. בשנת 2023 המגמה הכללית לעבוד יותר מהבית ופחות מהמשרד תימשך (ייתכן שגם ללא קשר למגיפה העולמית), ויצירה של חלל ציבורי המותאם לכל בני הבית ויכול לשמש גם כתחנת עבודה זמנית היא פשוט בגדר הכרח. אי מטבח הוא המקום המושלם לכך ולכן רבים יעדיפו, ככל שהמקום יאפשר זאת, לבנות איים במטבח.

מעצבת פנים ורד גרניט צלם יואב פלד

מעצבת פנים: ורד גרניט | צלם: יואב פלד

מעצבת פנים טל וייסמארק צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: טל וייסמארק | צלם: מאור מויאל

 

 

ריצוף מעוצב

הדפסים במטבח, טקסטורות מעניינות וטפטים בדוגמאות מגוונות כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב מטבחים בשנים האחרונות, והשנה נצפה לראות כיצד הטרנד הזה מעמיק ומחלחל גם אל הריצוף במטבח, ומשלב בין האומנות מהעולם הישן עם יצירתיות עכשווית. כך למשל נוכל לראות כיצד טקסטורות שונות של עץ מחליפות את הפרקט המסורתי ואריחי ריצוף צבעוניים מתכתבים זה עם זה בחלל אחד – התוצאה, תהיו בטוחים, תהיה מרהיבה!

מעצבת פנים אילונה זילברמן צלם ניצן הפנר

מעצבת פנים: אילונה זילברמן | צלם: ניצן הפנר

 

תאורה לינארית

תאורה למטבח יכולה ללבוש אופי וסגנונות מגוונים, אך בשנת 2023 הטרנד העולה הוא ללא ספק שימוש בתאורה ליניארית, מודרנית ודרמטית בחלל. התאורה הליניארית היא למעשה תאורה קווית וישרה, שאותה ניתן להחיל באמצעות שימוש במספר גופי תאורה, גוף תאורה ארוך ומרכזי, תאורה שקועה וכדומה. הבונוס, במקרה הזה, מגיע גם לפן הפרקטי של עיצוב המטבח, שכן כך התאורה מתפזרת באופן אחיד על אזורים שונים בחלל והדבר יוצר איחוד פונקציונלי של משטח העבודה.

מעצבת חגית לונדנר צלמת גלית דויטש

מעצבת פנים: חגית לונדנר | צלמת: גלית דויטש

 

סוד הארון הנעלם

עם שאיפה ליצירת פחות עומס בבית ובמטבח בכלל, יש תנועה של מינימליסטיות במטבח. בשנת 2023, המינימליזם הזה יטפס אל על, אל הארונות העליונים של המטבח, והוא צפוי להעלים אותם באופן חלקי. כיום יותר ויותר אנשים (וגם מעצבים, בהתאם) שואפים לעיצוב פתוח יותר ואמצעי אחסון פחות סגורים, ולכן האחסון יתמקד בארונות נמוכים יותר, בגובה המותן, כמו גם ביצירת חללי אחסון פתוחים.

אדריכלית ומעצבת פנים אפרת וינרב צלם איתי בנית we architects (2)

אדריכלית ומעצבת פנים: אפרת וינרב we architects |  צלם: איתי בנית 

אדריכלית עינב רימון צלם שי אפשטיין1

אדריכלית: עינב רימון | צלם: שי אפשטיין

 

מכשירי חשמל שחורים

אחת הדרכים להוסיף טאצ’ אישי במטבח הוא דרך הגימורים השונים שבו – הברזים, הכיור, הידיות ועוד. גם מכשירי החשמל שנבחר לשלב בחלל הם הצהרה עיצובית, ובשנת 2023 נצפה לראות יותר ויותר מכשירי חשמל צבועים בשחור דרמטי. הדבר יבוא לידי ביטוי במכשירי החשמל הגדולים, דוגמת מקרר, תנור או מדיח הכלים, וגם במכשירי החשמל הקטנים, דוגמת מכונת קפה, מיקסר או קומקום חשמלי. השילוב בין השחור בעל הנוכחות לבין השימוש בגוונים ניטרליים ועדינים יהיה השיא העיצובי, כך מנבאים המומחים.

דלתא - מעצבת פנים דורית רגב - צלם ניצן הפנר

מעצבת פנים: דורית רגב | צלם: ניצן הפנר

 

—–

תמונה ראשית:
 אדריכלית ומעצבת פנים:  אפרת וינרב we architects | צלם: איתי בנית