{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
מעצבת פנים רותם בנאי עוז צלם נדב פקט

כל צורות המטבח הנפוצות

 

הצעד הראשון בדרך למטבח החלומות עובר בתכנון מיטבי של פרישת המטבח. היכן ימוקם השיש? איפה נעדיף למקם את המקרר והתנור? ומה יעלה בגורלו של האי במטבח? כדי לענות על השאלות הללו (ועל עוד רבות נוספות), כדאי להחליט בשלב הראשון על צורת המטבח, שהיא לרוב נגזרת של העדפות אישיות כמו גם השטח העומד לרשותנו. מהן צורות המטבחים הנפוצות? ומהם המאפיינים של כל צורה? הנה כל מה שכדאי לדעת בדרך לפרישת המטבח הנכונה ביותר עבורכם.

1. מטבח קו

מטבח קו, המכונה גם מטבח בעל קיר אחד, נפוץ לרוב במטבחים קטנים יותר, פשוט כי הוא חסכוני מאוד במקום – מבלי לוותר על פונקציונליות חשובה. מטבח מסוג זה יתפרש על קיר אחד, עם ארונות מטבח עליונים ותחתונים, או מדפים.

איך מעצבים מטבח קו?

כשהרוחב מצומצם, עוברים לחשיבה אנכית: לרוב, המקרר ימוקם בצידו האחד של הקו, את התנור והכיריים נמקם באמצע והכיור יהיה בקיצון השני. כדי למקסם את השטח העומד לרשותנו, כדאי להוסיף ארונות מטבח עיליים הממוקמים מעל הכיור ומכשירי החשמל, כך נרוויח שטח אחסון נוסף מבלי שהדבר יבוא על חשבון שטח הרצפה המצומצם.

לירון רוזנפלד זרקה - זרקה אדריכלים - סטיילינג מיכל ארואץ - צלמת שירן כרמל

לירון רוזנפלד זרקה -זרקה אדריכלים | סטיילינג: מיכל ארואץ | צלמת: שירן כרמל

 

אדריכלית סיוון יתום צלמת עינת דקל

אדריכלית: סיוון יתום | צלמת: עינת דקל

 

2. מטבח קו מול קו

מטבח קו מול קו הוא למעשה מטבח קו כפול המורכב משתי שורות המוצבות זו מול זו ויוצרות מעין מעבר פנימי טבעי. באמצעות ביטול הצורך בארונות פינתיים, פרישה מסוג זה מנצלת כל סנטימטר במטבח ללא בזבוז.

איך מעצבים מטבח קו מול קו?

מטבח המעוצב בצורה זו מציע גמישות רבה בכל הנוגע לשטח אחסון, בייחוד אם צרכי הבישול שלכם רבים ומגוונים. כדי לעצב מטבח בסגנון הזה, מומלץ שלא להעמיס וליצור אזורי עבודה בשני ה”קווים”, אלא רק לאורך אחד מהקירות.

 

מעצבת פנים רותם בנאי עוז צלם נדב פקט (2)

מעצבת פנים: רותם בנאי עוז | צלם: נדב פקט

 

3. מטבח בצורת ר’

מטבח בצורת ר’ מתאים למטבחים קטנים וגדולים כאחד, והוא בנוי מארונות הממוקמים לאורך שני קירות מאונכים. על אף שהפינה הנוצרת מחייבת כמה פתרונות אחסון חכמים כדי שתהיה פרקטית, העיצוב הפתוח של המטבח מאפשר גמישות רבה במיקום מכשירי החשמל ואזורי העבודה.

איך מעצבים מטבח בצורת ר’?

כדי לנצל כראוי את הפינה הנוצרת, מומלץ להתקין ארון מזווה זוויתי. הדבר יוסיף לכם שטח אחסון משמעותי מאוד במטבח. כמו כן, תוכלו ליצור בפינה אזור קטן לארוחת בוקר, לאחסון תבלינים, לנוי או להצבת מכשיר חשמל קטן, דוגמת מכונת קפה.

צלם שי אדם מעצב פנים ירון בן יפתח בן גרא

מעצבh פנים: ירון בן יפתח בן גרא | צלם: שי אדם 

אדריכל דן ליפשיץ צלם מאור מויאל

אדריכל: דן ליפשיץ | צלם: מאור מויאל

 

 

4. מטבח בצורת ח’

מטבח בצורת ח’ מספק פרישה מעולה למטבחים גדולים יותר, שכן הוא נפרש על פני שלושה קירות סמוכים זה לזה, מה שמספק שפע של מקומות אחסון – אך גם יכול להרגיש מעט סגור וחנוק אם יש גם ארונות עליונים בכל שלושת הקירות.

איך מעצבים מטבח בצורת ח’?

כדי להימנע מתחושת צפיפות, העדיפו להוסיף ארונות מטבח עליונים רק לאורך קיר אחד או שניים ושלבו גם מדפים פתוחים או קולט אדים ואריחים דקורטיביים בקירות הסמוכים כמו שניתן לראות במטבח גדול.

 

אדריכלית ומעצבת פנים אפרת וינרב צלם איתי בנית we architects

אדריכלית ומעצבת פנים: אפרת וינרב we architects | צלם: איתי בנית 

אדריכלית מעצבת פנים אפרת וינרב WE Architects צלמת קרינה רבנה

אדריכלית מעצבת פנים: אפרת וינרב we architects | צלמת: קרינה רבנה

 

5. מטבח בתצורת אי (אי במטבח)

אי במטבח או מטבח בצורת מ’ (בו יש חצי אי) הוא כנראה אחד העיצובים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות ולא בכדי. הוא מספק שטח עבודה רחב או אזור אחסון הממוקם בלב המטבח ועשוי לשלב גם שטחי בישול, הכנה ואפיה, או פשוט אזור נעים לארוחה משפחתית.

איך מעצבים מטבח עם אי?

ראשית, כדאי לוודא שהמטבח גדול דיו כדי למקם במרכזו אי. כדי לנצל את הפרישה הזו, מומלץ לתכנן מבעוד מועד את השימושים השונים שאתם מייעדים לו: אזור ארוחה נוסף? הכנת מזון? אפייה ובישול? או אולי כל הארבעה? לאחר ההגדרה הזו, תדעו כיצד לעצב את האי כך שיעבוד עבורכם בצורה הטובה ביותר.

אדריכלית ומעצבת פנים שמרית קלעי צלם מאור מויאל

אדריכלית ומעצבת פנים: שמרית קלעי | צלם: מאור מויאל

מעצבת פנים רותם בנאי עוז צלם נדב פקט

מעצבת פנים: רותם בנאי עוז | צלם: נדב פקט

 

—–

תמונה ראשית:
מעצבת פנים: רותם בנאי עוז | צלם: נדב פקט