{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
הדר מעצבת פנים ליבנת כהן מרין צלם עודד סמדר

מטבח קטן? בואו לראות איך אפשר לעצב אותו בהתאם

 

כשחלל המטבח גדול ומרווח, קל מאוד לעצב אותו כראות עינינו. מאידך, כשהחלל העומד לרשותנו קטן וצפוף, האתגר נעשה גדול יותר. החדשות הטובות הן שגם כשחלל המטבח קטן באופן יחסי, עדיין ניתן לעצב אותו באופן שיגרום לו להיראות גדול, בהיר ומזמין יותר. כיצד עושים זאת? הנה מספר עצות מצוינות שיסייעו לכם לעצב את המטבח באופן שיעניק לו אשליית גודל המשולבת עם פתרונות חסכוניים בחלל.

1. יצירת משטחי עבודה נוספים

אם כל סנטימטר פנוי במטבח שלכם ממלא את ייעודו אך אתם עדיין זקוקים לשטח עבודה, תוכלו ליצור משטחי עבודה נוספים באזורים קיימים במטבח מבלי להרחיב אותו. ניתן לרכוש משטחי עבודה עשויים עץ, פורמייקה, אבן וכדומה (בהתאם לצורך ולמשטחי העבודה האחרים במטבח), לשלוף אותם בעת הצורך ולהניח על הכיריים, על הכיור או בכל אזור אחר. כך תוכלו ליהנות ממקום נוסף לחיתוך, בישול, עיבוד בצק וכדומה מבלי להזדקק לפתרונות קבועים שיעמיסו על החלל.

 

מעצבת פנים ליאת רובינשטיין צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: ליאת רובינשטיין | צלם: מאור מויאל

2. שבירת קיר להגדלת החלל

עיצוב מטבחים הופך להיות פשוט הרבה יותר כשעומדת בפנינו האפשרות לשבור את הקיר. כמובן שלא בכל דירה הדבר אפשרי, אך אם כן, דעו כי כך ניתן להרחיב את החלל באופן דרמטי וליצור מטבח גדול יותר באופן טבעי. חשוב לעשות זאת בהתאם לעיצוב הפנים בבית, בדקו האם ניתן להסיר חלק מהקיר המפריד בין המטבח לסלון או לפינת האוכל הסמוכה. לחילופין תוכלו לשבור את הקיר באופן חלקי בלבד וליצור גומחה המקשרת בין המטבח לשאר חללי הבית הנוספים. הגומחה יכולה לשמש אתכם כמשטח עבודה נוסף, תוכלו להשתמש בה כשולחן גבוה עם כסאות בר סביבו או להסב אותה לאזור אחסון נוסף. 

3. בחירת פלטת צבעים בהירה

הצבע הלבן הוא חברו הטוב ביותר של המטבח הקטן. הוא מחזיר אור, יוצר אשליה של גודל וגורם לקירות הסוגרים את המטבח להיבלע בחלל. כשאתם בוחרים בפלטת צבעים בהירה בחלל המטבח (ובאופן ספציפי בגווני הלבן) ומיישמים אותה על ארונות המטבח, משטחים, קירות ותקרה, אתם יכולים ליצור חלל בהיר, נעים וגדול בקלות יחסית. עם זאת, כדי שהמטבח יראה חמים ולא סטרילי מדי, מומלץ לשלב טקסטורות מנוגדות או לבחור במספר גוונים בהירים משתלבים.

מעצב פנים בן רזניאלי צלם אורן עמוס

מעצב פנים: בן רזניאלי | צלם: אורן עמוס

4. אחסון בארונות ולא על השיש

מטבחים קטנים מציבים אתגרי אחסון מורכבים. מאחר ושטח האחסון בארונות לרוב מוגבל, פעמים רבות משטחי העבודה גדושים במכשירי חשמל קטנים, כלי בישול, פריטי נוי וכדומה. יחד עם זאת, אם תצליחו לנטרל את העומס הרב, תוכלו לגרום למטבח להיראות גדול ומאוורר יותר. נסו לפנות את מרחב השיש מפריטים שונים, כמו גם את אדני החלונות ואת דפנות ארונות המטבח, והשתדלו לאחסן את החפצים השונים בארונות הסגורים ככל הניתן.

מעצבת פנים אורית שלום צלם אמיר ארליך (2)

מעצבת פנים: אורית שלום | צלם: אמיר ארליך

מעצבת פנים אורית שלום צלם אמיר ארליך

מעצבת פנים: אורית שלום | צלם: אמיר ארליך

 

5. שילוב דלתות זכוכית

אחת הדרכים לגרום למטבח קטן להיראות גדול יותר היא להסיר כמה ממסגרות הארונות האטומות ולהחליפן בדלתות זכוכית. האשליה העיצובית הזו גורמת לעין להביט לעומק, אל מעבר למסגרת הארון עצמה, וכך ליצור תחושה של מרחב וגודל. עם זאת, מומלץ לשמור על האחסון הפנימי, זה שמעבר לארון הזכוכית, מסודר מאוד ומתואם בצבעים, שכן עומס ובלגן עלולים לגרום לחדר להראות צפוף יותר ממה שהוא באמת.

 

6. אלמנטים שקופים וחלולים בחלל

דרך ויזואלית נוספת ליצירת אשליה של גודל בחלל היא לשמור את קווי הראייה פתוחים ונקיים מאלמנטים כהים וצפופים. זאת ניתן להשיג בקלות באמצעות הצבת אלמנטים שקופים ומינימליסטיים. החלפת שולחן אוכל כבד באי מטבח צף, שימוש בכיסאות שקופים, כסאות בר נטולי משענת גב או משענת דקה הם דרך מצוינת לעשות זאת.

מעצבת פנים - מאיה שיינברגר - צלם שי אפשטיין

מעצבת פנים: מאיה שיינברגר | צלם: שי אפשטיין

 

7. אור טבעי

אור טבעי יוצר אשליה של חלל גדול ונעים יותר. זהו משאב שניתן לנו ללא עלות וגם קל מאוד ליישמו בחלל, בעיקר אם מיקום המטבח מאפשר זאת. ייתכן ואין לכם בחירה בכמות החלונות או מיקומם במטבח, אך עדיין ניתן למקסם את כמות האור המתקבלת על ידי שמירה על כיסוי חלון מינימלי, באמצעות תריסים או וילונות עדינים שעדיין מאפשרים לאור הטבעי לחדור פנימה.

הדר מעצבת פנים ליבנת כהן מרין צלם עודד סמדר2

מעצבת פנים: ליבנת כהן מרין | צלם: עודד סמדר

תמונה ראשית – מעצבת פנים: ליבנת כהן מרין | צלם: עודד סמדר