{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
מעצבת פנים, אתי גבאי. צלם, סמדר עודד.

משטחי קוריאן – כל המידע שאתם צריכים

 

במשך שנים חומרים טבעיים היו השליטים הבלתי מעורערים של משטחי המטבח וחדר האמבטיה, כאשר גרניט, שיש ועץ היו הבחירות הפופולריות ביותר. אך בשנים האחרונות מתחוללת מהפכה קטנה בתחום, כשיותר ויותר צרכנים מעדיפים לבחור במשטחים מוצקים, עמידים יותר ורגישים פחות. אחד הכוכבים העולים בעולם המשטחים הוא הקוריאן, שהתחיל את דרכו במעבדות ובבתי החולים, והיגר אל אינספור משטחי חדרי אמבטיה ומטבחים. מי הוא החומר המסתורי? מה הופך אותו לאופנתי כל כך? מהם יתרונותיו וכיצד תשמרו על משטחי הקוריאן שלכם לאורך זמן? הנה כל מה שכדאי לדעת בדרך לחידוש המטבח או חדר האמבטיה.

מהו הקוריאן?

החומר העונה לשם קוריאן יוצר לראשונה לפני כחצי מאה והפך לאחד הסוגים הפופולריים יותר של משטחים מוצקים. הקוריאן עשוי משילוב של מינרלים, כגון: גרניט, שרפים מפלסטיק וקוורץ. תהליך הייצור של הקוריאן פשוט ובסיומו מתקבל חומר מוצק, גמיש בתכונותיו ועמיד מאוד, שבו ניתן להשתמש במשטחי העבודה השונים במטבח כמו גם בארונות האמבטיה, בכיור, בשיש ואף באמבטיה עצמה.

 

תמונה באדיבות דופונט

התמונה באדיבות דופונט

 

צלם עוזי פורת

צלם: עוזי פורת

 

מגוון יותר, עמיד יותר

משטחי קוריאן הם משטחים מותאמים אישית באופן כמעט מוחלט. ניתן לעצב אותם לצורה הרצויה בקלות יחסית, זאת בהשוואה למשטחים אחרים שחיתוכם קשה וגוזל זמן. הם מיוצרים במגוון רחב של צבעים (מעל ל-130 גוונים שונים) ובסופו של דבר, מאפשרים לכל צרכן לבטא את אישיותו ואת סגנון העיצוב הרצוי לו בקלות וביעילות.

 

צלם אלעד גונן. מעצבת פנים דלית ונגורבסקי

מעצבת פנים: דלית ונגורבסקי | צלם: אלעד גונן

שישה יתרונות לשימוש במשטחי קוריאן

1. קל לניקוי

גם אם השיש במטבח התלכלך במהלך הבישול או משטח האמבטיה התלכלך, משטח הקוריאן קל מאוד לניקוי, ללא מאמץ גדול במיוחד.

מעצבת פנים רותם עוזי בנאי. צלם עידן גור.1

מעצבת פנים: רותם עוזי בנאי | צלם:עידן גור

 

2. עמיד

הקוריאן הוא חומר חזק, כך שכתמים הנוצרים במהלך הבישול לא יוצרים בו נזקים קבועים. הודות לתכונותיו החזקות, הקוריאן שומר על מראהו הנאה והייחודי, ושורד פגיעות העלולות להתרחש כתוצאה מפגעי הזמן. נוסף על כך, הוא עמיד בפני אור שמש, עובש, חיידקים או טחב – יתרונות חשובים מאד כאשר מדובר על חדר אמבטיה.

להב - מעצבת פנים הילית קרש - צלם עודד סמדר

מעצבת פנים: הילית קרש | צלמת: עודד סמדר

 

3. מראה חלק והרמוני

משטחי הקוריאן השונים מתחברים זה לזה באמצעות דבק ייעודי, הדבר תורם לתוצאה מרהיבה והרמונית במיוחד: החיבורים אינם מורגשים כלל, ומאפשרים עיצוב מגוון במידות וסגנונות שונים. המראה הסופי יוצר מראה חלק ומעוצב במשטח העבודה ומתאים את עצמו לכל סגנון חיים.

מעצב פנים איתמר לוי צלם אלעד גונן

מעצב פנים: איתמר לוי |  צלם: אלעד גונן

תמונה באדיבות דופונט1

תמונה באדיבות דופונט.

4. גמישות עיצובית

קוריאן הוא החומר היחיד המספק התאמה אישית מלאה לצרכי המשתמש, עם דוגמה עיצובית, גוון וצורה לבחירה.

מעצב פנים: ניצן הורוביץ | צלם: עודד סמדר

מעצב פנים: ניצן הורוביץ | צלם: עודד סמדר

 

4. היגיינה מירבית

משטחי הקוריאן תורמים לסביבה סטרילית ונקייה במיוחד, תכונה חשובה כשמדובר בחדרי אמבטיה ומטבחים. בראשית דרכו, פותח החומר לשימוש במוסדות רפואיים ומעבדות, מקומות שבהם הסטריליזציה היא תנאי עיקרי. מאז עבר הקוריאן גלגולים שונים, השתכלל והשתנה, אך הוא עדיין נודע כחומר המספק היגיינה מרבית ועמיד בפני מזהמים שונים, כמו גם מפני חומרים כימיים.

מעצבת פנים רותם עוזי בנאי - צלם עידן גור

מעצבת פנים: רותם עוזי בנאי | צלם: עידן גור

 

6. אסתטי, חדשני ומעוצב

מאחר ומדובר בחומר שהוא בחלקו מהונדס, טווח הצבעים של הקוריאן הוא כמעט אינסופי ומעניק למעצבים אפשרויות בחירה רחבות מאוד. ניתן לבחור בין בסיס ניטרלי, צבעים בהירים, הרמוניים, פסטליים, כהים או נועזים ועד למראה קלאסי של אבן טבעית. בשל העובדה שהקוריאן מיוצר גם ממינרלים טבעיים, הצבע הסופי משתנה ממשטח למשטח מבלי לפגום בהרמוניה הסופית, תוך יצירת מראה אסתטי טבעי.

Dune_Prima_Styled

תמונה באדיבות דופונט.

 

כיצד שומרים על משטחי הקוריאן?

שלא כמו חומרים טבעיים אחרים, משטח הקוריאן דורש תחזוקה מינימלית אך חשובה. כדי לשמור על משטח הקוריאן לאורך זמן, יש מספר כללים שכדאי להקפיד עליהם. ראשית, מומלץ לנקות את המשטח מעת לעת באמצעות מטלית מיקרופייבר ותרסיס ניקוי למטבח הביתי. נוסף על כך, יש לייבש את המשטח ולדאוג שלא יהיה רטוב לאורך זמן. במקרה שבו המשטח ספג שמן או מוצרים שומניים, יש להשתמש בכמות קטנה של אקונומיקה מדוללת ולשפשף באמצעות מטלית. לאחר מכן יש לשטוף מיד את האזור במים חמימים ביסודיות, כדי למנוע הופעת כתמים.  

באשר לתחזוקה שוטפת, הדבר החשוב ביותר שכדאי להימנע ממנו הוא הנחת כלי בישול חמים ישירות על השיש. ממש כמו פורמייקה, משטח הקוריאן עלול להישרף כשהוא בא במגע עם חום גבוה. יחד עם זאת, גם אם התרחשה תאונת חום מצערת וכלי בישול חם נגע במשטח הקוריאן, ניתן לתקן, למלא ולשייף את הפגם בקלות.

 

צלם עוזי פורת (

צלם: עוזי פורת 

 

1מעצבת פנים עדי אדליס - צלם טל ניסים

מעצבת פנים: עדי אדליס | צלם: טל ניסים

אפרת רז ומיכל סיני עיצוב צלם אלעד גונן

עיצוב:אפרת רז ומיכל סיני | צלם: אלעד גונן

תמונה ראשית –  מעצבת פנים: אתי גבאי | צלם: סמדר עודד