{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
מטבח לבן של רגבה עם אי

אילו צבעים מתאימים למטבח כפרי?

בחירת צבעים למטבח כפרי היא שאלה שמעסיקה אנשים רבים שמעוניינים בפשטות ובחמימות שמציע מטבח זה, אך גם בעיצוב חדשני ואלגנטי יותר. חסכנו לכם את ההתעסקות והטרדה ואספנו תשובות לשאלות שבוודאי מעסיקות אתכם.

מהם הצבעים הדומיננטיים המאפיינים את המטבח כפרי?

במשך שנים התאפיינו מטבחים כפריים בגוונים שונים של עץ. להם, נוספו עם הזמן צבעיים ניטרליים כמו לבן, בז’, שמנת ואפור, שעד היום מהווים את צבעי הבסיס בעיצוב מטבח כפרי. עם זאת, משמח לגלות שהיום, אין צורך להישאר מקובעים על מטבח כפרי שמנת.

על אף שמטבחים כפריים קלסיים הם סולידיים במהותם, בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים לשלב בעיצוב המטבח הכפרי שלהם מגמות אופנתיות מודרניות ליצירת חיבור בין פשטות ותחכום ובין טבעיות ויוקרה. מטבח כפרי מודרני לדוגמה ישלב בתוכו את צבע העץ הניטרלי עם צבעי פסטל בהירים כמו תכלת, ירקרק או אפילו ורדרד. לעומתם, עיצובים אמיצים ישלבו בתוכם גווני עץ מלא עם שחור, ליצירת מראה יוקרתי, נועז ודרמטי.

נקודה חשובה שכדאי לזכור- בכל מה שקשור לרהיטי עץ, מראה הרהיט הסופי לא עומד על בחירת הצבע לבדו, שכן עץ הוא חומר שניתן לעבד בצורות שונות, תוך שימוש בטכניקות שיוף וצביעה ניתן להגיע ליצירת גוונים בהירים, עמוקים או מעושנים וליצור מראה ייחודי של החלל תוך דגש על העדפותיכם העיצוביות.

 

אדריכלית נעמה דפני - מעצבת בתים לני שריר - צלמת עינת דקל

אדריכלית: נעמה דפני | מעצבת בתים: לני שריר | צלמת: עינת דקל

מעצבת פנים אודליה ברזילי - צלמת עינת דקל

מעצבת פנים: אודליה ברזילי | צלמת: עינת דקל

 

שילובי צבעים במטבח כפרי: למה כדאי לשים לב?

חשוב לזכור שאם תבחרו לעצב את המטבח בבז’ רגוע או בגווני כחול למיניהם, יש ליצור חיבור בין הצבעים דרך האלמנטים השונים המרכיבים את חלל המטבח כמו הרצפה, משטחי העבודה והשיש. אפשרות נוספות היא לשלב ברחבי המטבח רהיטים, מוצרי פרזול, תאורה ופריטי נוי שונים בסקאלת הצבעים שבחרתם, ליצירת מראה הרמוני של החלל.

לדוגמה, ניתן להתאים רהיטים בגווני ירוק עמוק למטבח עם שיש ופרקט בהירים, או לחילופין ארונות מטבח לבנים למשטחי עבודה כהים, ליצירת ניגודיות והשלמה. כמו כן, אם אתם בוחרים לשלב במטבח הכפרי שלכם אלמנטים טבעיים נוספים כמו אבן טבעית או חימר, חשוב להתחשב גם בצבעי האלמנטים שאינם עץ. כך, מטבח כפרי עם חיפוי קיר של אבן טבעית אפורה ידרוש שילוב אחר מאשר מטבח עם קירות לבנים ללא חיפוי.

 

מעצבת פנים שירי ארצי - צלם נדב פקט

מעצבת פנים: שירי ארצי | צלם: נדב פקט

מעצבת פנים ורד גרניט צלם יואב פלד

מעצבת פנים: ורד גרניט | צלם: יואב פלד

מעצבת פנים תכנון והום סטיילינג איריס פלס אזולאי צלם יואל אליווה

מעצבת פנים תכנון והום סטיילינג: איריס פלס אזולאי | צלם: יואל אליווה

 

איך ליצור הרמוניה בין צבעי המטבח הכפרי לסגנון העיצוב ביתר הבית?

אם אתם בשלבי תכנון הבית החדש שלכם, התאמת הצבעים של חלל המטבח לסגנון שאר הבית היא קלה יחסית. אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על יצירת הרמוניה והמשכיות בין החדרים השונים בבית הוא הריצוף.
אם אתם מחוברים לסגנון הכפרי, ייתכן ותרצו לבחור בפרקט או אבן שיש. אם הריצוף בבית הוא כהה, בחירת מטבח בהיר תהיה נכונה, ואם הוא דווקא כהה, צבעי פסטל עדינים ורכים ישלימו את מראה המטבח תוך התכתבות עם שאר הבית.

בחירת צבע למטבח כפרי מעסיקה לא רק את מי שנמצאים בעיצומה של בניית בית, אלא גם את אלו שעוסקים בשיפוץ הבית. המטבח הוא חלק חשוב מהבית, וכדי ליצור המשכיות והרמוניה בין החללים השונים חשוב שעיצוב המטבח יתחשב בסגנון הבית כולו. אם הבית מעוצב בסגנון יוקרתי, תוכלו לבחור בצבעי בגווני לבן, בז’ וזהב, לעיצוב מטבחים כפריים שמשדרים יוקרה לצד חמימות.
אם לעומת זאת שאר הבית מעוצב בסגנון נורדי, ייתכן ותעדיפו לבחור למטבח גווני כחול כהה או וורודים בהירים. במקרים שבהם הבית מעוצב בסגנון אקלקטי, או לחילופין במקרים שאין לו סגנון מוגדר, הבחירה הבטוחה ביותר תהיה במטבח לבן ועץ – שילוב ניטרלי שניתן לשדרג מאוחר יותר בקלות עם כל דקורציה.

 

מעצבת פנים לירז בוקעי צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: לירז בוקעי | צלמת: שירן כרמל

מעצב פנים ניצן הורוביץ צלם עודד סמדר

מעצב פנים: ניצן הורוביץ | צלם: עודד סמדר

מעצבת פנים ענבל כהן צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: ענבל כהן | צלם: מאור מויאל

אוקספורד מעצבת פנים שרי גבעון-צלם אייל גבעון

מעצבת פנים: שרי גבעון | צלם: אייל גבעון

 

—–

תמונה ראשית:
מעצבת פנים: ליאת הראל | צלם: אלעד גונן