• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
הדר - מעצבת פנים לירז בוקעי צלמת שירן כרמל

המדריך המלא לשיפוץ המטבח

27 אוקטובר 2021

 

יום אחד (והוא לא כל כך רחוק) זה יקרה. תמצאו את עצמכם עומדים באמצע המטבח החדש שלכם, הקומקום בדיוק יסיים לרתוח וארומה של קפה תמלא את החלל. בלי לשים לב, תמצאו את עצמכם בוהים בקירות החדשים, בצבעים המוקפדים ובכל הפונקציות החדשות ששיפוץ המטבח הביא עמו, תלגמו קלות מהקפה ותגידו לעצמכם – המטבח שלנו הכי יפה בעולם, והשיפוץ היה לגמרי שווה! איך מגיעים ליום המיוחל בשלום? המפתח טמון בתכנון נכון של התחנות השונות שבהן תעברו במסגרת שיפוץ המטבח. מהן ואיך כל אחת מהן נראית? בואו נצא לדרך!

 

אדריכל חקי זמיר צלם ליאור טייטלר

אדריכל: חקי זמיר | צלם: ליאור טייטלר

אדריכלית מעצבת פנים אפרת וינרב WE Architects צלמת קרינה רבנה

מעצבת פנים: אפרת וינרב WE Architects | צלמת: קרינה רבנה

תחנה ראשונה: לשם מה התכנסנו?

למה, בעצם, אתם יוצאים לדרך? על אילו צרכים אתם רוצים שהמטבח החדש יענה? תוכלו לענות על השאלות הללו באמצעות העלאת נקודות חשובות לבדיקה, הנוגעות כולן לסגנון האישי של בני הבית: כמה באמת מבשלים בבית, מי הבשלנים העיקריים, כמה אתם מארחים ומהי צורת האירוח, האם אתם משתמשים במכשירי חשמל רבים, האם אתם רוצים לערב את הילדים במלאכת הבישול והאפייה וכדומה.

 

לירון רוזנפלד זרקה - זרקה אדריכלים - סטיילינג מיכל ארואץ - צלמת שירן כרמל

לירון רוזנפלד זרקה – זרקה אדריכלים | סטיילינג: מיכל ארואץ | צלמת: שירן כרמל

מעצבת פנים אפרת וינרב צלם איתי בנית we architects

מעצבת פנים: אפרת וינרב WE Architects | צלם: איתי בנית 

 

תחנה שנייה: מגדירים תקציב ותכולת עבודה

כפי שאתם עתידים לגלות די מהר, למלאכת שיפוץ המטבח נלווה תג מחיר לא קטן. לכן חשוב להתחיל את התהליך מתכנון מיטבי של התקציב הצפוי, מה הוא כולל בתוכו ומה היעד שאליו תרצו להגיע. האם במסגרת השיפוץ תרצו לשבור קירות ולתחום את המטבח מחדש? להחליף ארונות מטבח? להוסיף נקודות חשמל, אי למטבח או משטחי עבודה נוספים? ואולי יש צורך בהחלפת הצנרת כולה? כדי שהתקציב המשוער יתאם את המציאות וגם את הצורך שלכם בשיפוץ, התחילו מעריכת רשימה מסודרת להיקף השיפוץ ובחינת עלויות משוערות. כך תדעו היכן אתם עומדים, מהו הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם ומהו התקציב שיש לגייס מראש לפרויקט. לצד זאת, מומלץ בחום להקדיש "תקציב חירום" בצד, לטובת עלויות לא צפויות (שכנראה יהיו), כך שלא תופתעו במהלך השיפוץ.

 

מעצבת פנים ורד גור לביא צלמת יהודית הופמן

מעצבת פנים: ורד גור לביא | צלמת: יהודית הופמן

 

תחנה שלישית: ביצוע מחקר שוק

כיצד תדעו האם התקציב שהגדרתם תואם את דרישות הספקים בפועל? איך יודעים מי הם אנשי המקצוע המעורבים בתהליך, מה כוללות הצעות המחיר שלהם ומהו המפרט הדרוש לתהליך השיפוץ? כדי שתתחילו את השיפוץ בדרך הטובה ביותר שאפשר, חשוב לבצע מחקר שוק מסודר שיענה לכם על השאלות הללו ויעשה לכם סדר בתקציב, איכויות ובעלי המקצוע הרלוונטיים.

את מחקר השוק ניתן לבצע בכמה דרכים: קבלת המלצות מחברים, קולגות ובני משפחה, סקירת חוות דעת באינטרנט, בחינת קטלוגי עיצוב מטבחים לספיגת השראה או פשוט יצירת קשר עם מעצבי פנים המתמחים בעיצוב מטבחים, שיוכלו לכוון אתכם בתהליך.

הדר - מעצבת פנים לירז בוקעי צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: לירז בוקעי | צלמת: שירן כרמל

תחנה רביעית: תכנון פרישת המטבח החדש

לאחר שתבחרו את קבלן השיפוצים ומעצב הפנים הנכון לכם ותצאו לדרך, תידרשו לתכנן את פרישת המטבח, כמו גם את החלל כולו. היכן ימוקמו מוצרי החשמל? משטחי העבודה? האם כדאי להוסיף נקודות חשמל באזורים אסטרטגיים במטבח? או אולי כדאי לפרוש מחדש את המטבח כך שיוכל להכיל גם אי למטבח עם מקומות ישיבה ואחסון נוספים? האם כדאי לפרוש את המטבח בצורת ר' או מטבח בצורת ח'?

תכנון קפדני של החלל המשופץ הוא צעד חשוב מאוד בתהליך השיפוץ. זכרו: אתם יוצאים למסע העיצובי הזה כדי שיהיה לכם נוח ונעים יותר לחיות במטבח, אל תתפשרו על תכנון מיטבי. אם אתם מרגישים שאתם הולכים לאיבוד במלאכת התכנון ולא בטוחים להצליב בין הצרכים שלכם לבין סגנונות העיצוב הפופולריים, אנו ממליצים בחום לשוב לסעיף הראשון בשיפוץ ולחזור לתכנון הצרכים שלכם. כך תוכלו להבין, הפעם בזמן אמת, מה חשוב לכם, מה פחות, כיצד אתם משתמשים במטבח ומהו העיצוב שיספק את הצרכים הללו בדרך הטובה ביותר.

 

תחנה חמישית: איכות, חומרים ומה שביניהם

לכל אורך הדרך, תתבקשו לקבל סדרת החלטות הנוגעות לא רק לאופן פרישת חלל המטבח אלא גם לטיב החומרים שבהם תעשו שימוש באזורים השונים במטבח. בין השאר, אתם עתידים לגלות כי יש הבדל בין ארונות מטבח עשויים MDF לארונות סנדוויץ", בין שיש לבין אבן גרניט ובין כיור בהתקנה שטוחה לכיור אינטגרלי. לכל ההחלטות הללו יש משמעות עיצובית חשובה, אך חשוב מכך – גם משמעות הנוגעת לטיב החומרים. גם כאן, כמובן, הנגזרת התקציבית חשובה, לכן בבואכם לבחור את החומרים השונים שמהם עשוי המטבח המשופץ, הקפידו לוודא שהבנתם את ההבדלים ביניהם, חישבתם עלות מול תועלת והערכתם את הצרכים האינדיבידואליים שלכם אל מול התקציב העומד לרשותכם.

—–

תמונה ראשית:
מעצבת פנים: ורד גור לביא | צלמת: יהודית הופמן