{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
אדריכל חורחה עברין

ביקור במטבח: האדריכל חורחה עברין

אחרי שעבד שנים בארה”ב, החליט בעל דירה בצפון תל אביב לחזור להתגורר בה לכמה חודשים בכל שנה. אדריכל חורחה עברין, העוסק באדריכלות יישומית, הופקד על המשימה: להעניק לדירה מראה אורבני עם מטבח מינימליסטי בעל קווים נקיים

דירתו המוארת והמרווחת של מנחם ליבהבר בצפון תל אביב עברה בשנה האחרונה שיפוץ מקיף:  “עברתי לדירה לפני 30 שנה” הוא מספר, “אבל גרתי בה רק מעט מאוד כי מיד אחרי שקניתי אותה התחלתי לעבוד בחו”ל.

לאחרונה, כשהבנתי שאני הולך לגור בארץ במשך כמה חודשים בכל שנה – החלטתי שהגיע הזמן לחדש את הדירה בשיפוץ מקיף, וכך התחילה העבודה עם חורחה”.

3

14

חורחה, ספר קצת על תהליך העבודה בעיצוב הדירה
“מנחם ידע בדיוק מה הוא רוצה: הוא ביקש שהדירה תעוצב בסגנון אורבני, הייטקיסטי, בקווים נקיים מאוד. תפקידי כאדריכל הוא להקשיב ללקוח ולכוון אותו לבחירות שישקפו את הרצון שלו בצורה הטובה ביותר.

ואיך הושג המראה האורבני בעיצוב המטבח?
“המטבח מדגם להב בגון Ral 7030 תוכנן בצורה של שדרה, כאשר חלק אחד ממנה הוא הדלפק והחלק השני הוא אזור העבודה. בקיר האחורי של המטבח ישנם ארונות גבוהים, ארון תריס, ארון מיקרו ותנור”.

5

8

בנוסף לכך יצר עברין במטבח משחקי טקסטורות: קיר לבנים אפורות, אהילי בטון מחוספסים, ארון קלאפה עם טקסטורה גלית מדגם לגונה וחיפוי זכוכית לקיר שמעל משטח העבודה: כולם תורמים למראה התעשייתי המודרני למטבח הזכוכית.

“על תכנון המטבח עבדתי עם צוות סניף רעננה, שאני עובד אתם כבר שנים רבות”. מספר חורחה “רגבה בשבילי זה בית, ואין להם תחליף. בימים אלו אני עובד מולם על המטבח לביתי הפרטי, ומובן שגם לפרויקט הזה הפתרונות שהם מציעים נראו לי הנכונים ביותר”.

11

איך הצלחת לשמור על מראה מינימליסטי ונקי במטבח מבלי לוותר על אביזרים, אזורי אחסון ומשטחי עבודה?
“אזורי האחסון והאביזרים נסתרים ברובם: בסוף קיר הלבנים למשל הוספנו נישה שבנינו בה מה שאני קורא לו ‘ארון מקרר’: נישה שמכילה מכונת כביסה ומייבש. הדלת, שבפתיחתה נדלק אור באופן אוטומטי, מכילה מדפי אחסון בצדה הפנימי והופכת לארון אחסון לאבקת כביסה, מרכך או חומרי ניקוי. גם קולט האדים מוסתר, ובנוי בתוך ארון הקלאפה. האי הוא עוד פתרון פרקטי נפלא המציע משטח עבודה, מגירות אחסון מצדו האחד, ומקומות ישיבה מצדו האחר, אך בצורתו הוא מלבני ונקי”.

9

גם לתאורה יש חלק חשוב מאוד בעיצוב המטבח: “שילבנו בין ארבעה מקורות אור” מספר עברין, “תאורה שקועה, שמאירה לכיוון הלבנים ומדגישה את הטקסטורה של הקיר; תאורה עליונה עם פס צבירה ופרוז’קטורים, שמוסיפים גם הם לאווירה ההייטקיסטית; ארון הקלאפה מואר מלמעלה ומלמטה, בתאורה נסתרת שגורמת לו להיראות מרחף ומנותק מהקיר; ונוסף על אלה ישנם שני אהילי בטון גדולים מעל הדלפק, שמדגישים את המראה האורבני”.

12

10

תהליך העבודה על הבית התרחש ברובו בשלט רחוק: “במשך רוב תקופת העבודה על הדירה שהיתי בחו”ל”, מספר ליבהבר. “אני זוכר שעל הדגם שבחרתי לרצפות הבית התקשרתי לספר לחורחה בקונקשן מפריז”.

חורחה, איך מנהלים פרויקט שכזה כאשר הלקוח איננו בארץ?
זהו היתרון של האדריכלות היישומית שאני מציע, הכוללת גם תכנון וגם ביצוע. הלקוח מדבר רק אתי, ולא צריך לדאוג ללוחות זמנים, הצעות מחיר או טיב הביצוע של אנשי הגבס, האינסטלטור או החשמלאי. אני מלווה את הפרויקט משלב התכנון ועד לגימורים, דבר שאִפשר למנחם לעזוב את הארץ בשלב התכניות ולחזור לבית הגמור”.

לאתר האדריכל: Casa Pueblo

צילום: דניאל שכטר