• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
מטבח דורית רגב - כסאות ירוקים אי מטבח לבן

ביקור בית: דורית רגב

31 אוקטובר 2016

עם הפנים לים: בדירה חיפאית שתוכננה עבור זוג שילדיו עזבו את הקן, הנוף המרהיב הוא שחקן ראשי. לא תמצאו את עצמכם מפנים לו את הגב


 
לקראת היציאה הקרבה לפנסיה החליטו בני הזוג ניצן לחזור אל חיפה ולהקים את ביתם בלב שכונה על הכרמל כשנוף המפרץ נשקף מכל כיוון. אדריכלית הפנים והמעצבת דורית רגב גויסה למשימת התכנון.
regba-97

איך יצאתם לדרך?
מאירה: לאחר חיפוש ממושך מצאתי בית שעונה על כל מה שביקשנו לעצמנו: מיקום מרכזי, נגישות ונוחות לצד שקט ופרטיות. לאחר שנים שגרנו בבית פרטי עם גינה רצינו בית שטוח ומרפסת רחבת ידיים, שדורשת פחות תחזוקה. יש לי שלושה בנים נשואים וחמישה נכדים, והחלום שלי היה סלון ומטבח מרווחים, שיכילו את כולם.
דורית: מדובר בבניין ישן בשכונה וותיקה בכרמל שעבר תהליך של תמ"א 38. קומת הגג, ששטחה כ- 250 מ"ר, הגיעה אלינו כמעטפת ריקה לחלוטין, ללא אילוצים, מה שאיפשר להתאימה באופן מושלם לצרכי הזוג. הנוף הנשקף מרהיב ורצינו לשמר זאת בבית שתוכנן עם חלונות נדיבים, דלתות זכוכית ומרפסת רחבת ידיים שמאפשרת לנוף לגלוש פנימה.
regba-3
regba-40

דורית, ספרי על הקונספט של העיצוב
לבית שני מוקדים עיקריים: החלל המרכזי שכולל מטבח, פינת אוכל, סלון ומרפסת, ואת סוויטת חדר השינה. בחרנו בקו קלאסי – מודרני עם נגיעות בסגנון פרובנס – שבא לידי ביטוי בחומריות של אבן, בריקים ועץ ובגוונים מעודנים של שמנת. המעטפת הנייטרלית מאפשרת לשלב בקלות פריטים מעולמות שונים. הנוף קיבל תפקיד מרכזי ובחרנו שההתנהלות בחלל תהיה תמיד עם הפנים אליו.
regba-137
regba-126

איך נגשתן לעיצוב המטבח?

דורית: המטבח שנבחר בשלבים מוקדמים השפיע בסגנונו על הבית כולו. דגם טוקיו של רגבה במראה אורבני- קלאסי, בצבע לבן ובגימור מט, ומשטחי אבן קיסר במראה עדין של שיש טבעי. ויתרנו על ארונות עליונים לטובת תחושת מרחב וחלונות גדולים. חיפוי הקיר מגרניט פורצלן דמוי אבן תואם את הריצוף ותורם למראה הקלאסי והנקי שביקשנו. על תכנון המטבח עבדנו בשיתוף עם מעצבת רגבה עדי טל -אור מסניף חיפה שהייתה יסודית ביותר.
regba-21

דורית, על מה שמת דגש בתכנון?
התאורה בבית תוכננה בתפיסה מודרניסטית, ללא גופי תאורה תלויים. רצינו לתת את הבמה לחלל הייחודי בגודלו ולתת אפשרות בחירה בין סוגי תאורה שמתאימים לתרחישים שונים. הגופים עצמם, מינימליסטים ונטמעים בחלל.
מאירה – איך החיים בבית החדש?
אני מאד מרוצה מהמעבר לכאן, מהבית ומהמיקום המרכזי. כשהמשפחה מתכנסת יש לנכדים מקום להתרוצץ, אני הולכת לעבודתי בבי"ח כרמל ברגל, הכל נגיש עבורי, אידיאלי כהכנה לגיל השלישי.
דורית, לסיום, טיפ לתכנון מטבח חדש?
חשוב מאד להתייחס לתפיסת החלל כולו ולהשפעה של בחירת המטבח על עיצוב הבית. אני מאמינה שהמטבח שבוחרים מכתיב במידה רבה את אופי הבית כולו.
refgba-56
regba-89regba-56
צילום: עומרי מירון