{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
אי מטבח לבן ארוך עם 7 כסאות אפרפרים

ביקור בית: הדס אלטמרק

מסאו פאולו לרעננה – המטבח של משפחת וולף הוא קרנבל ריחות, טעמים ומעשים טובים


יואל וקטרינה וולף וחמשת ילדיהם עלו לארץ לפני שמונה שנים מסאו פאולו, ברזיל, והשתקעו בבית פרטי באחת השכונות הירוקות של רעננה. לאחר כמה שנים ביקשו להתאים אותו לאורח חייהם, שמלבד אהבת בישול ואירוח כולל גם “מדיניות דלת פתוחה”, ומהווה מרכז להתנדבות ובית חם לבני הקהילה הברזילאית בארץ. מעצבת הפנים הדס אלטמרק, שהייתה אמונה על הפרויקט, הפכה את הבית המיושן והצפוף לאוורירי, מרווח ומזמין.
bikurr
הדס, ספרי על הפרויקט
אמנם בית משפחת וולף היה גדול בשטחו, אבל חלוקת החלל יצרה מחנק וצפיפות. שמתי לי למטרה לפתוח את החלל המרכזי של הבית וליצור מרחב לבילוי משותף המאפשר קשר עין בין האגפים השונים. בחרתי להדגיש בתכנון את הקשר אל החוץ ואת העובדה שקומת הכניסה שבה נמצאים המטבח והסלון משקיפה כולה אל חצר פנימית גדולה. בתכנון החדש נוספה יחידת הורים מפנקת שכוללת גם חדר רחצה רחב ידיים.
bikurr-12bikurr (3 of 23) copy

יואל, אילו צרכים עלו מביתכם החדש?
אני חובב אדוק של בישול וקולינריה והמטבח מהווה חלק גדול מההווי המשפחתי. היה רק טבעי שלמטבח תהיה נוכחות גדולה בביתנו החדש. ביקשנו ליצור מקום שבו נוכל לשבת יחד כל המשפחה ושיהיה מרחב לפעילויות ההתנדבות שאנחנו עורכים באופן קבוע. במטבח החדש אנחנו מארחים את הפעילות של “פינוק למלאך” – קבוצה שהקמתי ומונה כ-15 משפחות שמבשלות יחד אצלנו במטבח עבור מתנדבי מד”א, המשטרה או מכבי האש. זה התחיל ביצירת 80 לזניות אישיות, המשיך לסופגניות, מרק חם בחורף ובקרוב יהיה גם סושי. צריך מקום בשביל כל זה!
צצצ

הדס, איך ניגשת לעיצוב המטבח ולאתגר שהציבו בקשות המשפחה?
כדי לענות על צרכיהם, ובמיוחד של יואל הבשלן והיזם, הגדלנו את שטח המטבח פי שלושה מהתכנית המקורית. אתי שחם מסניף רגבה ברעננה הייתה שותפה והובילה את תכנון המטבח החדש, ובו אי שאורכו 4 מ’ והוא מכיל שבעה מקומות ישיבה ושטחי אחסון רבים. על אף גודלו ההתנהלות בו נוחה מאוד. בעלי הבית שומרי כשרות, ובהתאם המטבח כולל שני כיורים ושני תנורים. יואל, שמבלה זמן רב ליד הכיריים, ביקש למקם את הכיריים על האי כדי לשמור על קשר עין עם ההתרחשות בבית. כמו כן תכננו פינת אוכל גדולה שבה יכולים לשבת בנוחות כל בני המשפחה ואורחיהם.
בשיתוף עם בעלי הבית נבחרה פלטת צבעים וחומרים מאופקת ואלגנטית, שילוב בין חומרים טבעיים ועל-זמניים כמו עץ ושיש לצד המראה המודרני של מטבח מדגם קריסטל לייזר ומשטחי עבודה מקוריאן.
bikurr-20
על מה שמתם דגש בתכנון?
לאורך השיפוץ כולו הקפדנו לעבוד עם חברות ישראליות ולרכוש פריטים וחומרים מתוצרת הארץ – פרט שהיה חשוב במיוחד לבעלי הבית. הושקעה מחשבה רבה ביצירת שטחי אחסון רבים ונוחים, במטבח וביחידת ההורים. אם קודם נאלצו בני המשפחה לגלוש לאחסון במרתף הבית, עכשיו הם נהנים משפע של חללים שמותאמים לחפציהם. הנגרות כולה – מהמטבח, דרך ארונות הקיר והשידות ועד חדר הרחצה ביחידת ההורים – היא מבית רגבה, שסיפקו מענה עד לפרטים הקטנים לכל אזור בבית.
יואל, איך נראה יום טיפוסי במטבח שלכם?
אני מתעורר בחמש בבוקר לקרוא ספרי בישול או למצוא חומרי גלם טריים בשוק. כל יום אנחנו יושבים סביב האי לארוחת בוקר וערב משותפת – זה מנהג שלא מוותרים עליו. המשפחה כולה מעורבת בהתנדבות ותרומה לקהילה וכולם יודעים שהבית שלנו פתוח תמיד.
הדס, לסיום, האם יש לך טיפ לעומדים בפני שיפוץ מעין זה?
תכנון נכון אינו עניין של סגנון או אופנה חולפת, אלא ניתוח של צורכי המשפחה לפרטים ותרגומם לתכנית מיטבית.
bikurr-44 bikurr-22 bikurr (14 of 23) copy bikurr (18 of 23) bikurr-40
צילום: דניאל שכטר