• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

ביקור בית: מעצבת הפנים מירית גוטמני

19 ספטמבר 2016

חופשה בתל אביב הקטנה: דירת נופש עוצבה עד לפרטים הקטנים על ידי מירית גוטמני


יוסי, בעליה של דירה במרכז תל אביב ביקש להסב אותה לדירת נופש מושקעת, שתהווה בית חמים ומפנק לתיירים השוהים הרחק מביתם. על הפרויקט הייחודי הופקדה מעצבת הפנים מירית גוטמני, שהפכה את הבית לפנינה מקומית.
ll

מירית, איך יצאתם לדרך?
הדירה בת 3 חדרים בבניין לשימור, יועדה מלכתחילה להשכרה לטווח קצר ובעל הבית בחר להשקיע בתכנון ללא פשרות כדי ליצור חווית אירוח בוטיק ולכוון לקהל איכותי. היא מתאימה לזוגות, יחידים או קבוצות קטנות של עד 6 אנשים.  
יוסי: אני אוהב לארח ורואה בזה אפילו שליחות ויצוג לארץ ולעיר תל אביב. היה לי חשוב ליצור חוויה מוקפדת במיוחד.
ספרי על הקונספט של העיצוב, הצבעוניות והחומרים
הקונספט שבחרנו לפרויקט היה "נוסטלגיה תל אביבית" והוא משלב צבעוניות ים-תיכונית בגוני כחול, לצד חומרים מקומיים כמו אבן ועץ. יוסי הוא אספן ומשפץ רהיטים עתיקים להנאתו, בעיקר בסגנון וינטג' כפרי, ורציתי לתת ביטוי לטעמו האישי. שילבנו בחלל פריטים מהאוסף הפרטי שלו כמו תיבת עץ שמשמשת שולחן לסלון, וצעצועי פח שמוסיפים לבית את אופיו המיוחד.
gal_1111

הדירה משמשת למגורים לתקופות קצרות של חופשה, איך זה בא לידי ביטוי בתכנון?
שאפנו למקסם את החלל ולהתאים למגוון רחב של דרישות ותרחישים. הדירה לא מיועדת למגורי קבע לכן ויתרנו על מערכות אחסון כבדות וארונות גדולים ובחרנו באיחסון מינימלי בחדרי השינה והמטבח. שני חדרי השינה עוצבו בצורה חמימה וביתית. על אף שהחלל אינו גדול יצרנו תחושה של פרטיות שמאפשרת חופשה בהרכבים שונים. גם את החלל המרכזי אפשר להסב בסוף היום לפינה נוספת ללינה.
איך ניגשתם לעיצוב המטבח?
המטבח תוכנן כדי לספק לאורחים את חווית החיים בישראל, לאפשר להם לאסוף מצרכים טריים מהשוק הקרוב ולהכין אותם בבית. ציידנו אותו בכל האביזרים הדרושים לבישול ויצרנו תחושה של מטבח ביתי נוח. דלפק בוצ'ר שמכיל 6 מקומות ישיבה משמש כפינת אוכל או כמשטח עבודה ומקשר בין הסלון והמטבח. רצינו לבטל את ההפרדה בין הסלון והמטבח ולחבר אותם תחת אווירה של בילוי וחופשה. הדגם שנבחר הוא דגם נווית לזור בגוון תכלת עדין ובהיר, ארונות קלפה עם זכוכית חלבית ותבליט פרחוני שמתכתב עם אריחי הקרמיקה. את הארון שמתחת לדלפק הפכנו שיפנה כלפי הסלון, ויצרנו בו כוננית מדפים פתוחה עם תצוגה של חפצי נוי וסטיילינג. ליוותה אותנו בתהליך המעצבת רינה סימון גלילי מסניף בני ברק של רגבה.
gal_1217-copy bikurr-11-of-23-copy
יוסי, איזה פידבק אתה מקבל על הבית?
עד כה קיבלנו מהאורחים תגובות נהדרות. אני חושב ששיתוף הפעולה עם מירית הביא לידי ביטוי את העולמות של שנינו בצורה הרמונית. הבית מספק חוויה שלמה והמטבח יפיפה ותוכנן בחוכמה לחלל שעמד לרשותנו.
מירית, לסיום, טיפ לקוראינו שעומדים לפני שיפוץ הבית?
עדיף לשים בצד את מה ש"נהוג" או "מקובל" ולהתרכז בצרכים האמיתיים שלכם. באשר לשימוש בצבע – אל תבחרו בצבע הראשוני אלא העדיפו צבעים מעורבבים ומעושנים, למראה מתוחכם והרמוני יותר.
gal_1211 gal_1204gal_1222
jj gal_1240gal_1227
צילום: גלית דויטש