• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

ביקור במטבח: האדריכלית נירית פרנקל ומשפחת פירט

6 אוגוסט 2013

בבית משפחת פירט שבשרון שילבה האדריכלית נירית פרנקל בין ממלכת ילדים לעיצוב אלגנטי ומאופק

בבית רחב ידיים במושב שדי חמד, שנהנה מנוף פתוח אל השדות החקלאיים שמסביב, מתגוררים נועה ועופר ושלושת ילדיהם. על מלאכת התכנון והעיצוב הופקדה האדריכלית נירית פרנקל, שעובדת במשרד משותף לה ולאמה שרה. החלל המרכזי פתוח ואוורירי ובו פינת אוכל, סלון, מטבח ופינת משפחה. באגף נפרד, באותו המפלס, ממוקמים חדרי שינה, חדר משחקים וחדרי הרחצה.

IMG_7195_SdeiHemed_HDR_1

נירית, ספרי על תהליך העבודה עם משפחת פירט עופר ונועה ניסחו בבהירות את הציפיות והרצונות שלהם מביתם החדש. הדברים שהיו חשובים להם במיוחד היו התאמת הבית לילדים ולחיי משפחה פעילים, והמטבח – שמחשבה רבה הושקעה בתכנונו. לפעמים קל יותר כשלקוח מציב גבולות ומבהיר בדיוק מה הצרכים שלו.

IMG_6937_SdeiHemed_1

משפחת פירט, אילו דרישות ואילוצים עלו בתהליך התכנון?  נועה: אנחנו משפחה בלגניסטית ורצינו פתרונות פרקטיים לסגנון החיים שלנו, שמאפשרים לשמור על ארגון וסדר. שיהיה מרחב וחופש תנועה אך שעדיין תישמר הייצוגיות. היה לנו חשוב מאוד שהבית לא יתפקד כ"היכל", ושהילדים יוכלו לשחק בו בחופשיות מבלי לפחד לשרוט וללכלך, ולכן השקענו בחיפוש אחר חומרים וגימורים עמידים במיוחד. נוסף על כך, אני מבשלת המון, ורצינו מטבח גדול ופרקטי. IMG_7201_SdeiHemed נירית ספרי על תכנון המטבח המטבח פתוח וממוקם בלב הבית. האי שבמרכזו כולל עמדת עבודה וכיריים כך שהמבשל ניצב כשפניו אל המתרחש, מה שמחזק את תחושת השיתוף המשפחתית. מנקודה זו אפשר גם לשמור על קשר עין עם חדר המשפחה, הסלון והגינה. הדגם שנבחר בעזרתה של פנינה אמור, מנהלת סניף רעננה של רגבה, הוא להב, המאופיין בניתוקים מעודנים, בגוון אפור-מוקה חמים, שמתמזג עם הגוון של קירות הבית. כדי ליצור ניקיון וסדר בעין הוחלט להכניס את רוב הכלים והאביזרים אל תוך הארונות והמגירות. IMG_7170_SdeiHemed גולת הכותרת מסתתרת מאחורי דלת שנראית כאחד הארונות ונטמעת בהם באופן מושלם. פתיחתה מובילה אל מטבח נוסף שמשמש לאירועים מיוחדים ולטיגון. העבודה הייתה פרויקט מאתגר אך מוצלח בנגרייה של רגבה, שהצריך דיוק בביצוע. כדי להדגיש את תחושת המשפחתיות הוצב בהמשך לאי שולחן עץ כבד שמשמש כמקום ההתכנסות והישיבה במטבח. הגישה אליו נוחה, במיוחד לילדים, ואפשר לצרף אליו כיסאות במידת הצורך. IMG_7102_SdeiHemed_HDR_1 נירית, מה חשוב להביא בחשבון כשניגשים לפרויקט מסוג זה? אני תמיד אומרת ללקוחות שלי שהמטבח הוא הרהיט הכי גדול שנותן את הטון לכל הבית, ובעיקר עכשיו, שמקובל לתכנן מטבח פתוח אל החלל, ולכן עליו להיות ייצוגי אף יותר מבעבר. מטבח שמתוכנן היטב מוכיח את עצמו בפעולה, ולכן חשובים מאוד האחריות המלאה והשירות שמובטח ללקוחות. מבחינה זו הבחירה ברגבה מוכיחה את עצמה, גם בזכות הגמישות שלהם והירידה לפרטים לאורך כל תהליך התכנון. IMG_6930_SdeiHemed_HDR_1 משפחת פירט, יש משהו שהייתם משנים בבית? נועה: אנחנו מאוד אוהבים את הבית ולא היינו משנים בו דבר. המטבח הוא בדיוק מה שביקשנו לעצמנו, מזמין ושוקק חיים, מגיעים לכאן המון חברים שלנו ושל הילדים, ומיד נמשכים לאזור המטבח, ומתיישבים אל השולחן. אפשר לראות כאן עשרה ילדים שמכינים פיצה יחד, את הסבתא והנכדה מכינות שיעורים ליד השולחן, והרבה משחקים. IMG_7189_SdeiHemed_HDR_1 נירית, מילה לסיום? לתכנן בית זה לגעת בחלום הכי גדול של אנשים, ומבחינתי זו זכות גדולה. אם הלקוח מרוצה, זה אומר שהשגתי את מטרתי.

IMG_7281_SdeiHemed

האדריכלית: נירית פרנקל

IMG_7151_SdeiHemed   IMG_6890_SdeiHemed   IMG_7120_SdeiHemed צילום: יעל אילן