{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
פינת מטבח לבן מודרני עם עזציץ סחלב ומדף עם חלוקי אבנים חומות

ביקור בית: המעצבת רותם בנאי-עוז

איזון עדין בין נוחות ויופי בבית משפחה באבן יהודה


מטבח מפנק ותאורה מושקעת – אלו היו בראש רשימת הבקשות של יעל ובן זוגה בתהליך התכנון של ביתם החדש. הבית, באחת מהשכונות החדשות של אבן יהודה, מתפרש על פני 270 מ”ר ושתי קומות, ומאכלס את בני הזוג ושלושת ילדיהם, בני 24, 21 ו-20. על תכנונו ועיצובו הופקדה המעצבת רותם בנאי-עוז.
rotem
 
רותם, איך יצאתן לדרך?
יעל ואני התחברנו מיד, אני חושבת שהדבר החשוב ביותר במערכת היחסים שבין מעצב לבעלי הבית הוא החיבור וההתאמה. בשלב הראשון הכרתי את בני המשפחה ולמדתי את אורח חייהם, הצרכים והשאיפות מביתם החדש, ורק כך יכולתי להתאים להם את העיצוב. יעל הגיעה עם דגשים שהבולט בהם היה נושא הנגישות לבעלה, שמוגבל בתנועה. הבית תוכנן בהתאם תוך הקפדה על מעברים רחבים וגבוהים וכולל גם מעלית, המשמשת ביומיום להתניידות בין המטבח והסלון שבקומת הכניסה לחדרי השינה והעבודה שבקומה למעלה.
bikur

ספרי על הקונספט של העיצוב
פונקציונליות היא שם המשחק. בבית שמתנהלים בו חיים פעילים חשוב להשתמש בחומרים ומוצרים עמידים שקלים לתחזוקה ומעניקים תחושת סדר וניקיון. כדי ליצור הרמוניה ואיזון שילבנו בין חומרים “קרים” ו”חמים”: אריחי גרניט פורצלן באפור מט דמוי בטון, שאינם מבליטים אבק, לצד שולחן אוכל רחב ידיים מעץ מלא ובריקים המוסיפים חום ואווירה. קירות הבית נצבעו בלבן עם נגיעה של אפור, שיוצר מראה עוטף.
bikur-54
 
איך ניגשתן לעיצוב המטבח
רותם: תכנון המטבח ממשיך את הקונספט העיצובי של הבית. בחרנו בדגם “רקפת” מפורמייקה שמתאים למטבח פעיל, עם נגיעות נירוסטה ושילוב עץ אלון. הכפלנו את שטח המטבח מהתכנית המקורית של הבית, הוספנו אזור של ארונות גבוהים ואי במרכז. אמנם האי המדורג נולד כמענה לצורכי נגישות, אבל בסופו של דבר הוא מוסיף עניין ומאפשר ליהנות מכל העולמות: גם גובה ונוכחות וגם נוחות של שולחן אוכל. ורדית הראל, מעצבת רגבה מסניף רעננה, ליוותה את התהליך ותרמה מניסיונה הרב כדי לענות על צורכיהם הייחודיים של בעלי הבית.
יעל: אני מרבה לבשל וההווי המשפחתי שלנו מתרחש סביב המטבח, לכן האי, שמשמש גם לבישול וגם לישיבה, תוכנן להיות המרכז של המטבח. היה לי חשוב שתהיה נוחות מרבית, משטחי עבודה גדולים ומקומות אחסון רבים. דמיינתי מטבח בהיר ונוח.
bikur-22 bikur-14 bikur-13
על מה שמתן דגש מיוחד?
רותם: המטבח צויד בכיריים גדולים במיוחד ובמגירות אחסון רבות. כמו כן, לבקשת יעל שמנו דגש על התאורה, והבית שופע בגופי תאורה שונים המאפשרים משחק והתאמה בהתאם לתרחישים השונים.
יעל, איך החיים בבית החדש?
אנחנו שמחים מאוד בתוצאה, נוח וביתי לנו. המטבח מושך אליו את כולם ולפעמים אפילו קשה לשכנע אותם לשבת סביב שולחן האוכל שבסלון, במקום זה מצרפים כיסא ומצטופפים יחד ולפעמים גולשים גם לגינה הצמודה.
רותם, לסיום, טיפ למשפצים?
להתבונן ולנתח את אורח החיים שלכם לפרטים ולהתאים אליו את התכנון.
bikur-38
bikur-6 bikur-20 bikur-40 copy
צילום: דניאל שכטר