{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

מטבח כפרי

המטבח כפרי הוא מטבח רך המכניס לבית תחושה ואווירה של חמימות, שלווה, ביתיות, עדינות ורוך.
הצבע השולט במטבח הכפרי הינו לבן או גוונים בהירים אשר יוצרים תחושת רומנטיקה והאצילות הקלאסית,
יש המכניסים למטבח את גווני העץ טבעי או כהה הגורמים למטבח ללכת לכיוון כפרי כבד עם דלתות בצורות ופיתוחים בסגנון הפרובנס.

לחצו וצפו בסוגי ההדגמים במטבח הכפרי:

עיצוב מטבח מספק דרך נהדרת להכניס קסם ויופי לחלל. העיצובים של הסגנון הכפרי לרוב יהיו על־זמניים וישלבו בין נוחות וסגנון לא מתאמץ, אך כיצד יוצרים מטבח כפרי? מהם האלמנטים המרכזיים בו ולמה חשוב לשים לב? הינה כול מה שכדאי לדעת רגע לפני שיוצאים לדרך.

מהם החומרים שבהם משתמשים ליצירת מטבח כפרי?

מטבח כפרי מאופיין בחומרים טבעיים, המשדרים חמימות נעימה וקרבה לטבע. עץ ואבן הם שניים מהחומרים הפופולריים ביותר במטבחים אלו. את האבן ניתן לשלב במשטחי עבודה עשויים אבן טבעית, ברצפה או באי במרכז המטבח, כמו גם במדפים פתוחים ואף באביזרים שונים במטבח – מכלי אחסון, כלי אוכל וכדומה.

העץ מופיע לעיתים קרובות במטבח זה, וגם אותו ניתן לשלב במשטחי העבודה, כפרקט רצפתי חמים או בארונות המטבח. כדי לשמר את המראה הטבעי, כדאי להותיר את העץ חשוף ללא צבע, או לבחור בגוונים בהירים ועדינים.

אני רוצה לשלב צבע במטבח, כיצד אוכל לעשות זאת ועדיין לשמור על סגנון כפרי?

המטבח הכפרי וצבעים עדינים משתלבים בהרמוניה יחד. כדי לעשות זאת נכון, ניתן לשלב טפטים עם הדפסים עדינים או לשבץ אריחי קרמיקה בסגנון כפרי. גם אם נדמה כי מדובר בטאץ’ קטן ולא מורגש, הוא עתיד להוסיף המון עומק, מרקם ואופי לחלל.

הדפסים פרחוניים מהווים את ההתאמה המושלמת למטבח הכפרי, בייחוד אם המטבח מעוצב בסגנון פרובנס צרפתי. גם אריחי קרמיקה בסגנון מרוקאי ישתלבו נהדר במטבח.

מהי פרישת המטבח האידיאלית למטבח הכפרי?

אין פרישת מטבח אחת המתאימה לו, שכן לרוב אילוצי שטח הם אלו שיכתיבו את הפרישה הסופית. עם זאת, כדי ליצור אווירה פתוחה, מארחת וחמימה – כיאה לסגנונו של המטבח הכפרי, ולשלב בחלל המטבח אלמנטים דוגמת בר ארוחת בוקר, אי למטבח, שולחן אוכל רחב ידיים ואם המקום מאפשר, אף פינות ישיבה נוספות הכוללות שרפרפים נוחים, שיזמינו את האורחים ובני הבית לשהות יחד בחלל המטבח.

אילו משטחי עבודה כדאי לשלב בו?

בחירת החומרים והסגנון למשטחי העבודה השונים במטבח היא בחירה חשובה. כדי לאזן בין הצורך באסתטיקה כפרית לנוחות ופונקציונליות, ניתן לבחור במשטחי עבודה מעץ, גרניט או משטחי קוריאן, המדמים אבן. 

באילו גופי תאורה מומלץ להשתמש?

בכוחה של תאורה נכונה להוסיף חיים ואופי לחלל כולו, ולכן במידת האפשר, נסו להכניס כמה שיותר אור שמש טבעי לחלל המטבח. מטבח כפרי מאופיין בשימוש בגופי תאורה אקלקטיים המשלבים בין מספר סגנונות, דבר שמוסיף עומק לחלל. כך למשל ניתן לתלות גופי תאורה נופלים מעל בר ארוחת הבוקר או האי במטבח, תאורה יחידה במרכז המטבח ומעל אזור הבישול ולהשתמש בתאורה פונקציונלית לצורך הדגשת אזורים מרכזיים.

באיזה ריצוף כדאי לבחור לעיצוב המטבח הזה?

בחירת הריצוף היא אחת הבחירות המשמעותיות שיש במטבח זה. עיצוב מטבח כפרי לרוב ישולב עם ריצוף מסורתי וטבעי, דוגמת עץ או פרקט איכותי, ואף רצפת ויניל אם תחפצו לעצב את הריצוף במטבח בתקציבים נמוכים יותר.

אילו מכשירי חשמל יחמיאו לסגנון עיצוב כפרי?

אם יש אתגר בעיצוב מטבח כפרי, הרי הוא לבחור מכשירי חשמל שיתאימו לסגנון הכפרי והחמים, שכן רבים ממכשירי החשמל הביתיים מעוצבים בסגנון מודרני. אפשרות אחת היא להסתיר את מכשירי החשמל באמצעות יצירת נישה ייעודית המתכתבת עם ארונות המטבח ויתר חלקי המטבח, וכך ליצור גימור חלק והרמוני כגון עיצוב אינטגרלי. אפשרות נוספת היא לבחור במכשירי חשמל בסגנון רטרו, דוגמת כיריים, תנור, מקרר וכן מכשירי חשמל קטנים יותר, דוגמת מעבד מזון, טוסטר חשמלי, קומקום וכדומה.