{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
טוקיו מטבח ים אי בוצ'ר

אי למטבח

14 אוגוסט 2022


מה הוא אי למטבח?

יחידה נפרדת אשר מותקנת בנפרד משאר ארונות המטבח.
האי הינו יחידה בפני עצמה העומדת לרוב באותו הגובה של השיש על מנת להקנות נוחות מרבית ותוספת של שטח עבודה. ניתן להוסיף ולשדרג את האי בכיור נוסף , להעביר את הכיריים, כמובן שטח אחסון נוסף ושלא נשכח מקומות ישיבה בגובה רגיל או בר.

איך מתכננים נכון אי למטבח?

כשהחלל מאפשר זאת, הבחירה באי למטבח מתגמלת במיוחד: הוא משמש חוליה מקשרת בין המטבח לשאר הבית, ורסטילי בתפקודו ומשמש כמשטח עבודה, חלל נוסף לאחסון, מקום מפגש בלתי אמצעי ופינת אוכל. כמה נקודות לתכנון האי הנכון והצצה אל המיטב מבית רגבה:

אדריכלית עינב רימון צלם שי אפשטיי

אדריכלית עינב רימון צלם שי אפשטיין

מה המידות הנכונות לאי במטבח?

מידותיו של האי למטבח ייקבעו בהלימה לגודל החלל – בחלל קטן יצטמצם לפונקציות שימושיות ותכנון מוקפד של שטחי אחסון וישיבה, וחלל גדול יזמין אי מרשים ורחב ידיים ומקומות ישיבה בהתאם למספר דיירי הבית לפחות. הרוחב ינוע בין 70 ס”מ לכל הפחות ועד 125 ס”מ ויותר, והאורך ישתנה בהתאם לפרופורציות ולאילוצי החלל.

מעצבות פנים אפרת רז ומיכל סיני צלם אלעד גונן

מעצבות פנים אפרת רז ומיכל סיני צלם אלעד גונן

בחירת הצבעים והגוונים לאי למטבח

אם בחרתם לשוות למטבח מראה אחיד והמשכי, בחירת החומרים של הארונות והמשטחים תחול גם על האי למטבח. האופציה השנייה היא יצירת מראה משלים או מנוגד בין צבעי המטבח לאי. בפניכם עומדות אפשרויות רבות בבחירת חומרים: שילוב עץ, נירוסטה, צבעוניות מנוגדת ועוד. הביאו בחשבון שלמשטח האי נוכחות רבה, ולכן במטבחים קטנים רצוי לא לבחור לו גוון כהה מדי.

מעצבת חמוטל קציר צלם גלית דויטש

מעצבת חמוטל קציר צלם גלית דויטש

הנדסת אנוש באי למטבח

יש אסכולות שונות בנוגע למיקום הפונקציות השונות ביחס לאי במטבח. הרווחת שבהן היא זו המותירה אותו נקי למראה, כשאזור העבודה ובו השילוש הקדוש כיור-כיריים-מקרר ממוקם במטבח עצמו. עם זאת, מי שמרבה לארח במטבח או רוצה לשמור על קשר עין עם שאר חלקי הבית, בוחר להתקין כיריים באי. כך אפשר לראות לא פעם מטבחים שבהם שני מתקני כיריים, אחד גדול לבישול ליד הכיור ושני, קטן ועגול, באי.

מעצבת פנים עינת ארליך צלם טל ניסים

מעצבת פנים עינת ארליך צלם טל ניסים

סטיילינג אי למטבח

אל תוותרו על הישורת האחרונה והחשובה של עיצוב המטבח: הלבשת המטבח והסטיילינג. מובילים בחשיבותם הם הכיסאות שתבחרו למקם לצד האי והתאורה שתבחרו להציג מעליו. הם יכולים לבלוט או להתמזג, לתת את הטון ולהפתיע. זו ההזדמנות לתת למטבח טאץ’ אישי ומיוחד.

צלם עמית גושר עיצוב פנים REMA אדריכלים

צלם עמית גושר עיצוב פנים REMA אדריכלים

 

עיצוב פנים לימור בן הרוש צלם עוזי פורת

עיצוב פנים לימור בן הרוש צלם עוזי פורת

מעצבת פנים רותם עוזי בנאי צלם עידן גור

מעצבת פנים רותם עוזי בנאי צלם עידן גור


איך מתאימים את גובה האי למטבח?

כאשר גובה האי הוא 110 ס”מ האי יעניק תחושה של בר גבוה מהמטבח הסטנדרטי, וכשהאי או הדלפק בגובה של 90 ס”מ הם ימשכו את הגובה הכללי של המטבח.

 

תכנון תשתיות מים באי למטבח

במקרה ומעוניינים בכיור נוסף או ראשי באי יש לשים לב בגלל שהאי מנותק ולא מחובר לקירות, יש לקחת בחשבון תשתיות שידרשו לו מראש. יש להתעמק בתכנון התשתיות, היות שכל התשתית לאי תגיע מתוך הרצפות. דבר זה דורש מעבר נוח מהרצפה עד למעלה, כבר בזמן תכנון המטבח עם המעצבת תקבל מחברת המטבחים תכנית אינסטלציה וחשמל.

 

תכנון תשתיות חשמל באי למטבח

לתכנון תשתיות החשמל באי המטבח יש חשיבות עליונה ומכרעת בייחוד שהאי מנותק מהקירות ודרוש תכנון וידע מוקדם עם מעצבת המטבחים לתכנן אילו מוצרי חשמל , כיריים יהיו על האי ולתכנן מראש את הכל כולל שקעים .