• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

צבעי השנה

6 מאי 2015

הצצה אל הגוונים השולטים על מסלולי תצוגות האופנה מלמדת גם על מגמות הצבע הצפויות בעולם עיצוב הבית. חברת "פנטון" סקרה את הקולקציות ופרסמה את התחזית לסתיו 2015

לפנינו עוד קיץ ארוך, אך בתעשיית העיצוב כבר מתכוננים לסתיו. בשבוע האופנה האחרון בניו יורק הציגו מעצבים את הקולקציות שלהם לעונת המעבר הבאה, ומסקירת הקולקציות העלתה פנטון את הדיווח שלה לצבעים שיבלטו בארון שלנו בסתיו 2015, וצפויים להשתלט גם על העיצוב והסטיילינג של חללי המגורים.
הסקירה מציגה פלטת גוונים השוזרת יחד גוני אדמה ניטרליים עם מגוון רחב של צבעים ופטרנים עזים, שנשקף מהם נוף של תקווה, פנטזיה וטבע.
pantones-all2
רמז ראשון לסתיו מתגלם בגוון Stormy Weather, המזכיר שמיים ביום מעונן. צבע אפור-כחול זה הוא יציב, בטוח ועומד במבחן הזמן, ומשדר איכות ויוקרה; רמז שני ניתן בגוון Oak Buff, כצבעם של עלי העצים בארצות הקור המתכוננים לשלכת ומשנים את צבעם מירוק לגוני אדום, כתום וזהב מרהיבים.
לפי פנטון, הגוון מסמל גם את השמש היוצאת לעודד אותנו מבין העננים לאחר מזג אוויר סוער, ועם זה אנחנו בהחלט יכולים להזדהות.
pantones-6pantones-2
צבע נוסף שבלט בשבוע האופנה היה מרסלה, הצבע הנבחר של פנטון לשנת 2015, גון יין עמוק ורומנטי, דרמטי ועשיר, המהדהד גם הוא לצבעי אדמה ומצביע על ארציות טבעית אך מתוחכמת ומוסיף עידון ותחכום לכל קולקציה.
pantones-4
מול הגוונים החמים האלה בולט Biscay Bay, גוון ירוק-כחול קריר ורענן, המוסיף לַכל נגיעה שלֵווה ובה בעת ממריצה, ושולח אותנו בדמיוננו למקומות טרופיים נעימים ומזמינים.
pantones-3
צבע נועז ומלהיב במיוחד הוא Amethyst Orchid, צבע הסחלב, שפנטון מתייחסת אליו כיהלום שבכתר פלטת הגוונים הסתווית – מסקרן, חיוני וחושני. Cadmium Orange קורץ לשנות ה-60 וה-70, ומעורר רגשות אופטימיים. עליז ומתוחכם בעת ובעונה אחת, הכתום החם הזה הוא תוספת דרמטית ומאירת פנים שיכולה גם לעמוד בפני עצמה כהצהרה דרמטית. 
גוני ירוק, כחול עמוק וּורוד רך אפיינו אף הם את הבגדים שנראו על מסלולי התצוגות, ונראה כי צפוי לנו סתיו צבעוני.
pantones-8
pantones-7
צילום, תערוכת הריהוט קלן 2015: שירלי טוראל