{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
הדר - מעצבת פנים ענבל כהן צלם מאור מויאל

ארונות מטבח: כל הטיפים לתכנון עיצוב ארונות מטבח

 

הכיור במטבח, הברז הנבחר ואפילו גופי התאורה ופריטי הטקסטיל – כולם יחד יוצרים קונצרט מתוזמר היטב במטבח שלנו. אך כדי ליצור אווירה הרמונית באמת וכדי ששיר ההלל העיצובי הזה באמת ילווה אותנו לאורך שנים, חשוב להתחיל מדאגה לאחד הפריטים הגדולים ביותר בחלל: ארונות המטבח. לא משנה אם בחרתם בעיצוב מטבח כפרי , מטבח מודרני או אולי שילוב בין השניים בעיצוב מטבח כפרי מודרני ובין אם אתם עוברים לבית חדש או רק משפצים את הנוכחי – כדאי לוודא שארונות המטבח משרתים אתכם נאמנה, הן מבחינת החומר הנבחר, העיצוב המתאים והפרישה המתאימה ביותר שתתאים לצרכים שלכם לאורך זמן. איך עושים זאת נכון? בדיוק לשם כך אנחנו כאן!

סגנונות פופולריים לארונות מטבח

ארונות מטבח חזית שטוחה

ארונות עם חזית שטוחה, ללא פיתוחים מיוחדים או עיצוב נוסף. זהו הסגנון הקלאסי והפופולרי ביותר, המתכתב בעיקר עם מטבח מודרני או מטבח כפרי מודרני.

מעצבת פנים אילונה זילברמן צלם ניצן הפנר

מעצבת פנים: אילונה זילברמן | צלם: ניצן הפנר

מעצבת פנים מיכל מטלון צלמת אורית ארנון

מעצבת פנים: מיכל מטלון | צלמת: אורית ארנון

ארונות מטבח זכוכית

ארונות עם דלת עשויה זכוכית מעוצבים כך שהחזית בלבד (דלת הארון) עשויה זכוכית, בעוד שהארון עצמו עשוי עץ מסוגים שונים. גם זו נחשבת לבחירה פופולרית מאוד, המאפשרת ליצור עיצוב מאוורר ומגוון, כמו גם להציג לראווה את תכולת הארון.

מעצבת פנים ספיר הרמן צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: ספיר הרמן | צלם: מאור מויאל

הדר - מעצבת פנים ענבל כהן צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: ענבל כהן | צלם: מאור מויאל

מטבח אפור עם תמונות שחור לבם

אדריכלית ומעצבת פנים: אפרת וינרב we architects | צלם: איתי בנית

 

מהם החומרים הפופולריים לארונות המטבח?

ארונות מטבח עשויים לרוב משבבית או שבבית ירוקה או מדיקט (סנדוויץ). חזיתות המטבחים יהיה תוצר של תקציב והעדפה אישית, ולעתים נבחר לשלב במטבח מספר סוגי עץ ואף זכוכית, בהתאם לאווירה שנבקש להשיג. לא משנה אם אתם בוחרים מטבח שחור, בגוונים פסטליים או מטבח אפור, חשוב שארונות המטבח יהיו עשויים מחומרים איכותיים וברמת גימור גבוהה, כך שישרתו אתכם לאורך זמן.

 

מטבח שחור לבן עם כיסאות שקופיםמטבח עם שולחן שחור וסלסלה

 מעצבי פנים: ירון בן יפתח ובן גרא | צלם: שי אדם

 

טיפים מנצחים לתכנון ארונות המטבח

לכמה אחסון תזדקקו? כמה ארונות ניתן לעצב במטבח מבלי לגרום לו להראות קטן וצפוף? איך יודעים מה כדאי לאחסן בכל ארון? לפניכם כמה טיפים מעולים שיסייעו לכם בדרך לתכנון מיטבי של ארונות המטבח.

 

1. פונקציונליות

כל אחד מאיתנו משתמש במטבח בצורה שונה, ולכן חשוב להתאים את ארונות המטבח אליכם – לגודלו של המטבח, לצרכים האינדיבידואלים שלכם ולפריטים השונים שהוא צריך להכיל. כמו כל דבר טוב, גם התשובה לסוגיות הללו טמונה בתכנון נכון. חשבו את גודל המטבח הכולל, את גודלם המשוער של ארונות המטבח והשוו זאת עם הצרכים שלכם, החל ממדפי תבלינים ועד לארון אחסון לבקבוקי יין או ספרי מתכונים.

 

 מעצבי פנים: ירון בן יפתח ובן גרא | צלם: שי אדם

 מעצבי פנים: ירון בן יפתח ובן גרא | צלם: שי אדם

 

.MIX&MATCH 2 לארונות מטבח  

גם לאחר שהחלטנו לכמה ארונות מטבח נזדקק במטבח ואפילו אחרי שהם הותקנו אחר כבוד במטבח החדש שלכם, אל דאגה: תמיד תוכלו לגרום להם לעבוד טוב ונכון יותר בשבילכם. כדי לנצל את השטח העומד לרשותנו באופן מיטבי, נסו לשלב בארונות ארגוניות פנימיות לטובת אחסון של סכו”ם, תבלינים, צלחות, מכסי סירים וכדומה, ואל תחששו לערבב בארון אחד פריטים מ”עולמות” שונים, גם אם זה אומר שבקבוק החומץ ישב לצד מחבתות וסירים. כל עוד אתם מקפידים על ארון מסודר ולכל פריט יש את המקום שלו – לכו על זה!

מעצבת פנים טל וייסמארק צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: טל וייסמארק | צלם: מאור מויאל

מעצבת פנים ורד גור לביא צלמת יהודית הופמן

מעצבת פנים: ורד גור לביא | צלמת: יהודית הופמן

 

 

3. ארון מטבח או מגירה?

במשפט אחד: שילוב בין השניים. אדריכלים נוטים להסכים על כך שמגירות עמוקות ורחבות לרוב יהיו גם שימושיות יותר בהשוואה לארונות, ואם אי פעם ניסיתם לערום צלחות מסטים שונים בארונות המטבח – אתם וודאי יכולים להסכים. מגירות מאפשרות שימוש בכל עומק החלל ולכן גם קלות יותר לשימוש, אך הדרך הטובה ביותר ליצור מטבח שימושי לאורך זמן הוא לשלב בין השניים, וזכרו: תמיד אפשר להוסיף ארגוניות פנימיות כדי להפוך ארון לפרקטי כמעט כמו מגירה.

מעצבת פנים לירז בוקעי צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: לירז בוקעי | צלמת: שירן כרמל

אדריכלית ומעצבת פנים אפרת וינרב צלם איתי בנית we architects (2)

אדריכלית ומעצבת פנים: אפרת וינרב we architects | צלם: איתי בנית

—–

תמונה ראשית:
מעצבת פנים: ענבל כהן | צלם: מאור מויאל