{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"

שדרוג מטבח קבלן – כל מה שחשוב לדעת

היום יותר מתמיד, אנשים מחפשים אופציות דיור זמינות ומהירות במחירים סבירים, כשהאופציה הנפוצה והזמינה ביותר היא בתים בפרויקטים של בנייני מגורים גדולים ברחבי הארץ. האפשרות הזאת בעצם מאפשרת לאנשים לקנות דירה או בית חדש מקבלן כאשר מדובר במפרט בסיסי וככל שרוצים לשדרג ולעשות שינויים, כך צריך להוציא יותר כסף. הרבה אנשים בוחרים בשלב הזה לבצע שדרוג מטבח, וכמו שתראו מייד יש לזה כמה וכמה סיבות טובות. במאמר שלפניכם נבין מהו מטבח קבלן, מהם החסרונות האפשריים של מטבח כזה, למה כדאי לשדרג אותו ואיך בכלל עושים את זה.

 

מהו מטבח קבלן?

מטבח קבלן הוא בעצם המטבח הבסיסי המתקבל על ידי הקבלן שאותו בחר היזם המשווק את הדירות. יש קבלנים המציעים בחירה מתוך כמה מפרטים שונים בדרגות מחיר משתנות. מטבח הקבלן הוא בעצם ברירת המחדל שמציע הקבלן בדירות שהוא משווק בדומה לחדרים אחרים שמציע הקבלן כגון חדרי שינה, חדר ילדים, חדרי אמבטיה וכו׳.  

 

החסרונות של מטבח קבלן

כולם רוצים לחסוך באופן טבעי בקניית בית חדש מקבלן, אבל נראה שמרבית האנשים כן בוחרים בסופו של דבר לשדרג מטבחים מקבלן. למה זה קורה? בואו נבין מהם החסרונות האפשריים במטבחים שמקבלים מהקבלן: 

  • איכות חומרים: כשאתם קונים בית מקבלן תזכרו תמיד שהמטרה העיקרית שלו היא, איך לא, רווח. הרבה קבלנים בוחרים במפרט זול יחסית למטבח, במראה בסיסי יחסית וכמובן שהוא אינו מעוצב לפי דרישות הנוחות הספציפיים של כל אחד. 
  • ניצול מקום: במטבחי קבלן לרוב לא שמים דגש מספיק בניצול חכם של החלל. מטבח צריך להיות נוח לביצוע של כל הפעולות הנדרשות ולכן בעיצוב מטבח תמיד מומלץ לחשוב על פתרונות חכמים לניצול מרבי וטוב יותר של החלל. רבים בוחרים לבצע שדרוג רק בגלל הדבר הבסיסי הזה.  
  • התאמה לאורח החיים של המשפחה: מטבחי קבלן מנסים לקלוע לצרכים הבסיסיים של הרבה מאוד אנשים. הם יכולים להיות ברמה לא רעה פעמים רבות, אבל אמור הם אינם תואמים באופן פרטני ומדויק לצרכים של הדיירים. שדרוג מטבחים הוא נפוץ בעיקר אצל אנשים שאוהבים לבשל ומשתמשים במטבח לא מעט ושואפים ליצור לעצמם חלל יעיל ונוח לבישול. 
  • בחירת סגנון אישי לבית: מטבחי קבלן הם מן הסתם מטבחים סטנדרטיים שלרוב מעוצבים בעיצוב סטנדרטי ובסיסי. אנשים רבים מעוניינים לעצב את המטבח בסגנון מסוים, למשל מטבח כפרי, מטבחים מודרניים וכן הלאה. במקרים האלו יש בהחלט צורך בשדרוג המטבח שמקבלים מהקבלן כדי לעצב את הבית כמו שאנחנו חולמים. 

 

מעצבת פנים ליבנת כהן מרין | צלם עודד סמדר

למה כדאי לחשוב על שדרוג מטבח קבלן?

מי שרוצה ליהנות ממטבח בהתאמה אישית, הבנוי מחומרים יוקרתיים, שיש לו תכנון מקדים וחכם ופריסה טובה בהתאם לחלל וכמובן מראה יוקרתי ונצחי, בהחלט צריך לחשוב על שדרוג מטבח קבלן. צריך לזכור שהמטבח הוא חלק חשוב מאוד מהבית. זה משהו שישפיע על החוויה של הדיירים ויעלה את הערך של הבית תמיד וזוהי בהחלט סיבה טובה לחשוב על האפשרות הזאת. כדאי לדעת שבמקרים רבים שבהם לא משדרגים את מטבח הקבלן ומשאירים אותו כפי שהוא, יעלה הרצון והצורך בעתיד לשדרג אותו, ועיצוב המטבח מחדש אחרי שהוא כבר בנוי, יעלה בסופו של דבר יותר כסף. כמובן שאם רוצים עיצובים מיוחדים ומקוריים כמו מטבח אקלקטי או סגנונות אחרים, זה בהחלט דבר נדרש. כך שמי שרוצה שדרוג גדול למטבח ובעיקר טאץ׳ אישי, בהחלט כדאי לשקול שיפוץ ושדרוג. 

 

איך אפשר לבצע שדרוג מטבח קבלן?

החלטתם לבצע שדרוג? מעולה, עומדות לפניכם שתי אפשרויות מרכזיות: 

שדרוג מטבח קבלן עם חברת המטבחים

מטבח קבלן הוא בעצם מטבח המסופק על ידי הקבלן של הבניין שלרוב עובד עם חברת מטבחים כזו או אחרת. האפשרות הראשונה היא לפנות לחברה המטבחים ולבקש מפרט משודרג בהתאמה אישית לפי התקציב הנוסף שתבחרו. כאן בעצם מוסיפים כסף לצורך שדרוג המטבח. היתרון הוא קצת פחות בירוקרטיה ועבודה ישירה מול החברה של הקבלן. החיסרון מצד שני הרבה פעמים הוא היצע דל ועיצובי מטבח לא מרשימים ויוקרתיים באמת. 

מעצבת פנים הדר דור | צלם יואל אליווה

קבלת זיכוי מהקבלן ולרכוש מטבח חדש

האפשרות השנייה היא לפנות לקבלן ולבקש ממנו עוד לפני התהליך בניית המבטח שלא לבנות אותו. הוא למעשה משאיר חלל ריק ומכאן אנחנו יכולים לפנות לכל חברה ולרכוש מטבח חדש ויוקרתי בהתאמה אישית מלאה. למי שרוצה למשל מטבח מודרני בדירה שבה קבלן מציע מטבח אורבני בסיסי ביותר, האפשרות הזאת היא בהחלט האפשרות העדיפה. האפשרות הזאת בעצם נותנת לנו לעצב מטבח בדיוק לפי גבולות הדמיון שלנו, מה שלא תמיד אפשרי לעשות בשירותים של חברת המטבחים של הקבלן. זה מצריך מן הסתם יותר מאמץ, אבל למי שיש תשוקה לעיצוב הבית והמטבח, המאמץ הזה שווה בהחלט. 

 

שדרוג מטבח קבלן לאחר הבנייה

שדרוג המטבח עוד לפני שהוא נבנה הוא דבר הרבה יותר קל, וזה לא משנה אם חברת המטבחים של הקבלן בונה אותו או חברת מטבחים אחרת לאחר קבלת הזיכוי מהקבלן. ועדיין, הרבה פעמים אנשים רוצים לשדרג מטבחים באופן יסודי גם לאחר הבנייה וגם זה דבר שהוא אפשרי בהחלט. בהתאם לתקציב הקיים ולמידת הרצון בהשקעה, אפשר לשדרג מטבחי קבלן גם לאחר הבנייה. אפשר לעצב ולעשות שינויים קלים על בסיס הקיים או לפרק את מטבח הקבלן מהיסוד ולעצב מטבח חדש לגמרי. 

 

מעצבת פנים ספיר הרמן | צלם מאור מויאל

בעיצוב הבית באופן כללי חשוב תמיד לזכור שאפשר לשנות. אפשר להסב כל חלל למשהו אחר, לשדרג, להוסיף ולשנות – הכול תלוי בסופו של דבר בכמה רוצים להשקיע. אפשר לראות את זה מצוין במאמר כך תהפכו דירה קטנה וקומפקטית ליוקרתית יותר ושווה ללמוד עוד על העולם הזה לפני עיצוב ושדרוג של מטבחים מקבלן ובאופן כללי. 

 

לסיכום

מטבחי קבלן פעמים רבות אינם עונים על הדרישות הדיירים, בייחוד על דרישותיהם של אנשים המבלים הרבה במטבח ואוהבים לבשל, ולכן שדרוג מטבח קבלן נעשה מקובל מאוד ואפילו אפשר לראות אותו כהשקעה חכמה ומשתלמת. יש דרכים שונות לשדרוג מטבחי קבלן ובכל מצב, לפני ואחרי הבנייה. אם גם אתם רכשתם דירה מקבלן לאחרונה או עתידים לעשות זאת, שווה להכיר את כל האפשרויות ולקבל מידע והכוונה מחברה מובילה וותיקה בעולם עיצוב המטבח. המומחים של רגבה זמינים בשבילכם וישמחו לעזור בכל שלב. 

אפרת רז ומיכל סיני | עיצוב צלם אלעד גונן

אפרת רז ומיכל סיני | עיצוב צלם אלעד גונן

אדריכלית ומעצבת פנים אפרת וינרב we architects | צלם איתי בנית סטיילינג מאיה לבנת הרוש