• קונטור
  • corean regba
{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
דגם דלתא - מעצבת חגית לונדנר צלמת גלית דויטש

מטבח שחור: טיפים לשילובים מנצחים עם מטבח שחור

27 אוקטובר 2021

 

אתם אלגנטיים, אתם מעודכנים, אתם סופר שיקיים והבחירות העיצוביות שלכם, גם בחלל המטבח, נגזרות מההגדרות הללו. הינה, עובדה, בחרתם במטבח שחור, פסגת הדרמה והמסתורין! כשם שאין גוון שחור אחד יחיד ומיוחד, כך גם יש מגוון שילובים שיכולים לתת קונטרה ולשדרג עוד יותר את החלל הדרמטי שעיצבתם לכם, ולא משנה אם הוא בסגנון אר־דקו, הייטקי או מינימליסטי. איך עושים את זה נכון? מה הופך מטבח שחור למטבח מנצח? הינה כל השילובים שלוקחים את השחור־השחור הזה לשיא.

 

החבר הטוב של המטבח השחור: אור טבעי

ארונות מטבח שחורים משתדכים מעולה עם הרבה אור טבעי. כשאור היום שוטף את המטבח, הדבר מקנה לחלל מראה מרווח יותר וזה גם מגדיל את האפקט השחור והדרמטי. אך גם אם האור הטבעי אינו מספיק בחלל המטבח, יש מגוון דרכים שבהן תוכלו לערוך "מניפולציות" שייתנו אפקט דומה. אחת מהן היא שילוב השחור עם משטחים לבנים – כיסאות, ריצוף, שולחנות ומשטחים נוספים. גם קלסיקה נצחית וגם קונטרה נהדרת.

 

מעצבת פנים לירז בוקעי צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: לירז בוקעי | צלמת: שירן כרמל

 

גוונים ששחור אוהב: זהב, אפור וגוונים ניטרליים

כשמדברים על מטבח שחור, אין הכרח שהמטבח יהיה שחור כולו – ההיפך הוא הנכון. הקונטרסט המתקבל בשילוב של השחור עם גוונים נוספים רק מעמיק יותר את הבחירה שלכם, ויש כמה גוונים ששחור אוהב במיוחד. הזכרנו את הצבע הלבן, הנחשב באמת לקלסיקה הפופולרית ביותר, ולצידו נמצא גם את גווני האפור הבהירים, עד גבול הגוון המתכתי, המעניקים למטבח מראה עכשווי ומעודכן מבלי שיהיה כהה מדי.

שילוב בין שחור לזהב, לעומת זאת, יעניק למטבח נופך של יוקרה מפוארת. המטבח שלכם יקבל טוויסט עיצובי מעניין ברגע ויהיה סופר אלגנטי – רק הקפידו לוודא שאתם משתמשים בשילוב הזה ברוגע, כדי שלא ישתלט על המראה השחור.

גם גוונים ניטרליים הם בחירה מצוינת לשילוב עם מטבח שחור – עץ טבעי (שעליו נרחיב בהמשך), בז', גווני חום בהיר או ניוד יוסיפו מאוד לעיצוב וייצרו מראה חם ונעים בחלל.

 

אדריכל חקי זמיר צלם ליאור טייטלר

אדריכל: חקי זמיר | צלם: ליאור טייטלר

אדריכלית ומעצבת פנים שמרית קלעי צלם מאור מויאל

אדריכלית ומעצבת פנים: שמרית קלעי | צלם: מאור מויאל

 

תאורה שמחמיאה לשחור: דרמה, דרמה ועוד קצת דרמה

כפי שהזכרנו קודם לכן, מטבח שחור אוהב אור, והרבה ממנו. גם אם מדובר בתאורה מלאכותית. את גופי התאורה למטבח כדאי לבחור בקפידה, כדי שיתאימו לסגנון הכללי וישתלבו עם המטבח הדרמטי. נברשות קריסטל, לדוגמה, יהיו בחירה מצוינת, כמו גם תאורת לד מודרנית שתאפשר לכם לשחק עם עומק התאורה ועוצמתה.

 

 

 

מעצבת פנים נעמה זהר צלמת שירן כרמל

מעצבת פנים: נעמה זהר | צלמת: שירן כרמל

 

לא רק עכשווי: מטבח שחור וחלל מסורתי

מטבח שחור מתקשר לנו אוטומטית עם חללים עכשוויים ומעודכנים, אך הגוון הדרמטי הזה עובד לא פחות בחללים מסורתיים־כפריים. כשהמודרני פוגש את הסגנון העתיק, נוצר מראה מתוחכם, חמים וביתי מאין כמוהו. תוכלו לעשות זאת באמצעות שילוב משטחי אבן, עץ גולמי או אהילי קש אותנטיים.

אדריכלית נעמה דפני - מעצבת בתים לני שריר - צלמת עינת דקל

אדריכלית: נעמה דפני | מעצבת בתים: לני שריר | צלמת: עינת דקל

 

סופר אלגנטי: שיש

יש מצב שהמטבח שלכם יתפוצץ מרוב אלגנטיות אם תבחרו לשלב בין משטחי שיש לבין מטבח שחור. תוכלו לבחור בשיש לבן במשטחי העבודה, עם גימור כהה יחסית. הרושם יישאר בכל פעם שתיכנסו למטבח.

אדריכלית עינב רימון צלם שי אפשטיין1

אדריכלית: עינב רימון | צלם: שי אפשטיין

 

אלמנטים שמרככים את החלל: עץ, פרחים ועציצים

גם החלל השחור ביותר זקוק ל"חימום" ביתי עם אלמנטים טבעיים, כשהבולט מביניהם הוא העץ. ארונות מטבח שחורים ומשטחי עץ מהווים שילוב מנצח, במיוחד אם לארונות יש גימור מבריק ומודרני המושך את העין. תוכלו לשלב במטבח דלפקי עץ, מדפים מעץ משוחזר או כסאות בר עם גב עשוי עור ובכך לרכך את המראה השחור. דרך נהדרת נוספת לעשות זאת היא להוסיף אלמנטים מהטבע, דוגמת פרחים ועציצים. עציצים ירוקים רב עונתיים ישתלבו נפלא עם השחור הדרמטי ויוסיפו חן וחמימות לחלל. הקפידו, כמובן, לוודא שהעציצים הנבחרים תואמים לא רק את הסגנון העיצובי במטבח אלא גם את התנאים האינדיבידואליים שהצמח דורש, דוגמת כמות אור, תדירות השקיה וכדומה.

דלתא - מעצבת פנים דורית רגב - צלם ניצן הפנר

 מעצבת פנים: דורית רגב |  צלם: ניצן הפנר

הדר - עיצוב פנים לימור בן הרוש צלם עוזי פורת

עיצוב פנים: לימור בן הרוש | צלם: עוזי פורת

 

הבלתי צפוי – מנצח

בדיוק כמו שאת ה"שמלה השחורה הקטנה" כדאי לשלב עם אלמנטים שוברי שגרה, גם במטבח שחור כדאי ומומלץ לשבור עם מרקמים שונים שיוסיפו עניין לחלל – רצוי כאלו בלתי צפויים. תוכלו לעשות זאת באמצעות שילוב אלמנטים מתכתיים, אלמנטים עשויים קש או אריג או כל חומר אחר שייתן עומק ואופי לחלל. אל תחששו להעז ולשלב אלמנטים שנראים במבט הראשון לא מתאימים – אתם עתידים לגלות שמדובר בשילובים מעניינים ומנצחים!

מעצבת פנים מוריה דוידוביץ צלם מאור מויאל

מעצבת פנים: מוריה דוידוביץ | צלם: מאור מויאל

 

 

—–

תמונה ראשית:
מעצבת: חגית לונדנר | צלמת: גלית דויטש