{{searchTotal}} תוצאות
לחיפוש
בנושא "{{term}}"
מטבח עץ משולב אי לבן

ביקור בית – מתכננת ומעצבת הפנים לימור בן הרוש

שילוב בין טבע גולמי וחיים אורבניים בדירת משפחה בקריות


משפחת שפיצר עמדה בפני מעבר מבית פרטי לדירה בשכונה מתפתחת בקריית מוצקין וביקשה לשמר בו תחושת פרטיות ומרחב. בליווי המתכננת ומעצבת הפנים לימור בן הרוש הפך השיפוץ למסע מרתק של גילוי חומרים, שבסופו הפכה דירה אפרורית לממלכה משפחתית.
regba (9 of 22)
ספרו על הפרויקט
לימור: לאתי וירון שלושה ילדים בני 3, 7 ו-9. הם מנהלים חיי משפחה דינמיים, חובבי אירוח ובישול. תכנון ביתם נוצר ברוח זו, בשאיפה לתת מרחב ומענה לכל בני הבית. היה בינינו דיאלוג פורה לכל אורך הדרך, וכבר מהביקור הראשון בחלל ידענו מה יהיה הכיוון הכללי, זו הייתה דירה מיושנת שנזקקה לשיפוץ מסיבי.
אתי: בחרנו בדירה בזכות המרפסת הגדולה. בעבר גרנו בבתים פרטיים ואחד האתגרים בשיפוץ היה ליצור תחושה דומה של פרטיות ומענה לבילוי בחוץ. בשונה מבעבר בחרנו להיעזר בשירותי עיצוב ואדריכלות, ובתהליך העבודה עם לימור נחשפנו לחומרים חדשים, ירדנו לפרטים, והגענו לרמה גבוהה מבחינת התאמה לצרכים שלנו.
ZC6A0294
לימור, ספרי על הקונספט העיצובי של הבית
החלוקה הפנימית של הדירה שונתה לחלוטין. בחלל המרכזי מטבח פתוח אל הסלון ומרפסת גדולה שמכילה פינת ישיבה ואוכל. מסדרון מוביל אל ארבעת חדרי השינה וחדר הרחצה ויוצר הפרדה מוחלטת בין הציבורי לפרטי. הקו העיצובי משלב חומרים טבעיים וגולמיים עם אלמנטים מודרניים, והקדשנו מחשבה מרובה לחיפוש חומרים חדשים וטקסטורות ייחודיות. המראה הסופי מתקבל משכבות חומרים ושילובים בין גוני שחור, עץ בתצורות שונות, ברזל ואבן.
regba (1 of 22)regba (3 of 22)
איך ניגשתן לתכנון המטבח?
לימור: הסגנון האישי שלי בעיצוב מטבח נוטה בדרך כלל למבנה של ר’ עם ארונות גבוהים שמכילים את מכשירי החשמל ויוצרים סביבם מסגרת נקייה, ואי דומיננטי במרכז.
עיצוב המטבח מתכתב עם הבית כולו בסגנון ובחומריות. בחרנו בדגמי להב ושחף אופקי המשלבים פורניר בטקסטורה בעלת נוכחות עם גוון אפור-ירקרק חורפי ומאופק ומשטח אבן קיסר בגימור מט, שמאזן ומוסיף לתחושה הטבעית. העבודה מול רגבה והמעצבת עדי טל אור מסניף חיפה כללה ירידה לפרטים כמו המשכיות טקסטורת הפורניר בין החזיתות באופן מושלם. דקויות כאלו אינן מובנות מאליהן כשמדובר במפעל ופס ייצור.
אתי: רצינו אי דומיננטי שירכז את המשפחה וההתרחשות היומיומית, והוא למעשה הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לבית. הוא תחליף לפינת האוכל במשך ימי השבוע, ותכננו אותו כך שיאפשר גישה עצמאית ויומיומית לילדים. בקיר המקביל מיקמנו את הכיריים וכל מה שקשור בבישול עצמו – מניסיוני העדפתי שלא יהיו על האי.
במה שמתן דגש במיוחד?
אתי: לאורך התהליך עם לימור בחנו שוב ושוב “יפה” מול “פרקטי” ולעתים הפרקטי ניצח. זה הוכיח את עצמו וכיום פעולות יומיומיות כמו לרוקן את מדיח הכלים או להניח תבנית חמה שרק יוצאת מהתנור נעשו פשוטות ויעילות מאוד. בתהליך התכנון דמיינו יחד דווקא את רגעי “העבודה השחורה” במטבח, כמו ניקיון או פינוי המדיח.
regba (19 of 22)regba (20 of 22)
אתי, איך נראה יום טיפוסי במטבח שלכם?
צוחקים אצלנו שהמטבח “כל היום עובד”: הילדים מבלים בו המון, אוכלים יחד, מכינים שיעורים ומתנסים גם בבישול. זה מטבח שאוהב בשר, עוגות, פירות ופינוקים. כשמארחים האי הופך דלפק להגשה שיוצר סביבו עניין ומינגלינג לפני שמתיישבים אל שולחן האוכל.
regba (18 of 22)
לסיום, לימור – טיפ למשפצים?
לתת ביטוי לצרכים ולרצונות. זהו רגע שאפשר לממש בו חלומות ומומלץ להיעזר באדריכל או מעצב שידע ליישם זאת, וכמובן לעשות תכנון נכון של התקציב.
regba (10 of 22) regba (5 of 8) regba (12 of 22)צילום: דניאל שכטר